REKLAMA

Zakończony projekt zmian w ustawie o komornikach

2006-07-05 08:44
publikacja
2006-07-05 08:44
"Gazeta Prawna" pisze, że Ministerstwo Sprawiedliwości zakończyło już prace nad projektem zmian w ustawie o komornikach.

Według dziennika, resort proponuje w nowelizacji zwiększenie liczby komorników oraz zmianę ich systemu pracy. Gazeta podaje, że w jednym rewirze będzie mogło działać nawet kilkunastu komorników, a wierzyciel będzie mógł wśród nich dowolnie wybierać, nawet jeśli kancelaria znajduje się na drugim końcu Polski. Zmienią się także zasady dostępu do zawodu komornika. Podobnie jak w przypadku radców prawnych, egzaminy na aplikacje oraz egzaminy zawodowe będą miały charakter państwowy.

Gazeta przytacza opinie komormików, którzy podkreślają, że liwidacja obecnego systemu rewirów doprowadzi do chaosu i w efekcie do wydłużenia czasu egzekucji, ze szkodą dla wierzycieli.

Więcej o nowelizacji ustawy o komornikach - w "Gazecie Prawnej".

gp/jurczynski/jędras
Źródło:IAR
Tematy
Pora na MG HS Hybrid+! Zyskaj rabat aż do 15 000 zł.
Pora na MG HS Hybrid+! Zyskaj rabat aż do 15 000 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Windykacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki