ZUS wstrzymał przelewy do SKOK-u Arka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Arka" w Dąbrowie Górniczej. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

ZUS wstrzymał przelewy do SKOK-u Arka
ZUS wstrzymał przelewy do SKOK-u Arka (fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM)

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował PAP, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK "Arka".

"Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę, czy świadczenia - pieniądze nie będą wychodziły do tego SKOK" - powiedział w czwartek PAP rzecznik. Wstrzymaliśmy przelewy, wrócą też pieniądze, które miały trafić do tego banku - dodał Andrusiewicz.

Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu. Andrusiewicz podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

W środę KNF zawiesiła działalność SKOK "Arka" w związku z jej głęboką niewypłacalnością - aktywa nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. KNF postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy.

Wkrótce w bankach rachunki socjalne. Komornik nie zajmie 500+

Wkrótce w bankach rachunki socjalne. Komornik nie zajmie 500+

<Świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” wpływające na rachunek bankowy mogą dziś nie być skutecznie chronione przed egzekucją komorniczą. Jak potwierdziła redakcja Bankier.pl, Związek Banków Polskich chce utworzenia wyodrębnionych rachunków, na które wpływałyby te świadczenia. Miałyby to być rachunki socjalne, których komornicy nie będą mogli zajmować. Środowisko komornicze popiera ten pomysł.

(PAP)

ago/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Slim

Średni depozyt członka 5000 PLN a średnia pożyczka........ ile he he?

! Odpowiedz
0 13 ~aaaaa

Gdzie jest komisja śledcza mająca wyjaśnić tę piramidę finansową?

! Odpowiedz
0 15 ~V-for

przecież sami sądzić się nie będą.

! Odpowiedz
0 1 ~Token

Zapytaj Grzegorza Biereckiego :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne