REKLAMA

Wypadek przy budowie metra w Warszawie. Jedna osoba nie żyje

2021-03-05 16:40, akt.2021-03-05 17:40
publikacja
2021-03-05 16:40
aktualizacja
2021-03-05 17:40
Wypadek przy budowie metra w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Wypadek przy budowie metra w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Łyżka do koparki spadła na pracowników budowy drugiej linii metra w Warszawie, jednego z nich przygniotła. Nie udało się go uratować - poinformował w piątek PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Do tragicznego zdarzenia doszło ok. godz. 15 w piątek przy ulicy Bazyliańskiej. "Podczas prac budowlanych urwała się łyżka z koparki, ciężki element metalowy, przygniotła jedną osobą, drugą raniła, ale lekko" - zrelacjonował PAP Kierzkowski.

Na miejscu akcję ratunkową prowadziło pięć jednostek i dwudziestu strażaków. Strażacy wydobyli pracownika spod elementu koparki i udzielili mu pierwszej pomocy. Nie udało się go jednak uratować.

O sprawie poinformował wcześniej portal TVN Warszawa.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udał się w piątek na miejsce śmiertelnego wypadku, do którego doszło na budowie drugiej linii metra. Poprosiłem prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego - poinformował prezydent miasta.

"Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku. Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskimi" - napisał na Twitterze Trzaskowski.

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa drugiej linii metra w Warszawie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki