REKLAMA

Wynik netto BPH za III kw. obniży się o 28,9 mln zł w zw. z podatkiem odroczonym

2016-10-25 13:02
publikacja
2016-10-25 13:02

Bank BPH zanotuje w III kw. br. wynik netto niższy o 28,9 mln zł w związku z podjęciem decyzji o korekcie historycznej wartości odpisów amortyzacyjnych, które podlegały zaliczeniu przez bank do kosztów uzyskania przychodów oraz ujęciu rezerwy z tytułu podatku odroczonego, podał BPH.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Bank poinformował dziś, że przeprowadził inwentaryzację posiadanej dokumentacji źródłowej dotyczącej środków trwałych w celu weryfikacji poprawności ich amortyzacji podatkowej. Wyniki tego procesu wykazały, że dla wybranych środków trwałych, głównie tych nabytych przed 2004 rokiem, udokumentowanie ich wartości początkowej może być trudne, a w niektórych przypadkach niemożliwe.

"W związku z tym, zarząd banku 25 października 2016 roku podjął decyzję o korekcie historycznej wartości odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowych środków trwałych, które podlegały zaliczeniu przez bank do kosztów uzyskania przychodów oraz ujęciu rezerwy z tytułu podatku odroczonego. Spowoduje to obniżenie wyniku banku o kwotę 28,9 mln zł. Wartość ta zostanie odzwierciedlona w sprawozdaniu finansowym banku za III kwartał 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie bank jest w procesie przejmowania przez Alior Bank - fuzja prawna rozpocznie się na początku listopada. Aktywa razem BPH wyniosły 31,48 mld zł na koniec I półr. 2016 r.

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~kazio0o
Ciekawe co teraz będzie z kredytami zaciągniętymi w tym banku? Będzie bankructwo i domaganie się natychmiastowej spłaty?
Ale tych frankowiczów ładnie przekręcili. :D
~Allan
Ten bank to najwięksi złodzieje i oszuści.Sprzedawali przez lata toksyczne instrumenty finansowe.Mają pozew za pozwem
~mike
Szukają komputerów i mebli które już dawno zostały zutylizowane? Jajcarze!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki