REKLAMA

Work Service ma umowę inwestycyjną z Gi International

2020-02-13 09:10
publikacja
2020-02-13 09:10
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Work Service zawarł ze spółką Gi International umowę inwestycyjną, która zakłada dofinansowanie spółki przez inwestora łączną kwotą do 210,2 mln zł - podała spółka w komunikacie. W planach jest także emisja nowych akcji, które zostaną zaoferowane inwestorowi za cenę 0,39 zł sztukę. Notowania Work Service rosną około godz. 9.30 o 15 proc.

Inwestycja zakłada dofinansowanie spółki przez inwestora łączną kwotą do 210,2 mln zł i będzie polegać m.in. na udzieleniu przez inwestora lub podmioty przez niego wskazane pożyczek pomostowych w łącznej kwocie 20 mln zł w celu sfinansowania bieżącej działalności spółek z grupy.

Inwestor ma także udzielić spółce 108,7 mln zł finansowania w celu spłaty zobowiązań i kosztów transakcyjnych oraz sfinansowania bieżącej działalności, a także zapłacić 81,5 mln zł w sposób określony w umowach o redukcji zadłużenia bankowego i obligacyjnego.

Ostatnie dwie inwestycje - w kwocie 108,7 mln zł i 81,5 mln zł - zostaną zrealizowane po spełnieniu się warunków zawieszających. Warunki obejmują m. in. uzyskanie zgody organów antymonopolowych na przejęcie kontroli nad spółką oraz uzgodnienie z bankami porozumienia ws. restrukturyzacji zadłużenia, przewidujące redukcję wierzytelności banków w uśrednionej wysokości 44,1 proc. obecnego zadłużenia.

Work Service poinformował w czwartek, że otrzymał informację o zakończeniu niewiążących negocjacji dot. zmian warunków finansowania. Banki zredukują zobowiązania Work Service średnio o 44,1 proc. istniejącego zadłużenia, czyli łącznie o 48,7 mln zł. Zakres redukcji i warunki spłaty mogą być różne dla poszczególnych banków.

Kolejny warunek inwestycji to zawarcie z obligatariuszami porozumienia w sprawie restrukturyzacji zadłużenia spółki wobec obligatariuszy z tytułu emisji obligacji serii W, X oraz Z, przewidujące redukcję zadłużenia w wysokości 70 proc. obecnego zadłużenia. O wynegocjowaniu takich warunków spółka informowała w styczniu.

Jak podano, warunkiem inwestycji jest także przyznanie inwestorowi prawa do nabycia od akcjonariuszy co najmniej 55,89 proc. akcji Work Service za maksymalną cenę 0,30 zł za sztukę.

W czwartek akcjonariusze Work Service zmienili treść podpisanego w styczniu wstępnego porozumienia z inwestorem w sprawie ewentualnej sprzedaży akcji, obniżając cenę sprzedaży do kwoty 0,21 zł za akcję z 0,30 zł wcześniej.

Inne warunki inwestycji to przeprowadzenie due diligence grupy, zgoda rady nadzorczej na dokonanie inwestycji, wynegocjowanie umowy finansowania, a także brak przedłużenia obowiązywania opcji call, będącej częścią umowy między Work Service a spółkami Profólió Projekt Tanácsadó i Human Investors.

W przypadku nieziszczenia się wszystkich warunków zawieszających do 30 czerwca 2020 roku, każda ze stron umowy będzie uprawniona do odstąpienia od niej.

Ponadto, strony umowy zobowiązały się do podjęcia kroków w celu podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji spółki, które zostaną zaoferowane inwestorowi za cenę emisyjną 0,39 zł sztukę. Emisja miałaby się odbyć w ciągu 12 miesięcy od finalizacji transakcji.

Całościowym właścicielem Gi International jest Gi Group, firma świadcząca usługi w zakresie czasowego i stałego zatrudnienia, rekrutacji, doradztwa i szkoleń HR. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki