REKLAMA
PIT 2023

Wojna w Ukrainie. Z kraju wyjechało 650 tys. mężczyzn w wieku poborowym

2023-11-24 16:36
publikacja
2023-11-24 16:36

650 tys. mężczyzn w wieku poborowym wyjechało z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej od początku pełnoskalowej wojny Rosji przeciw Ukrainie – poinformowało w piątek BBC, powołując się na dane Eurostatu.

Wojna w Ukrainie. Z kraju wyjechało 650 tys. mężczyzn w wieku poborowym
Wojna w Ukrainie. Z kraju wyjechało 650 tys. mężczyzn w wieku poborowym
fot. GLEB GARANICH / / FORUM

W 27 krajach UE, Szwajcarii, Norwegii i Liechtensteinie przebywa 650 tys. uchodźców ukraińskich płci męskiej w wieku poborowym.

Statystyka ta nie pokazuje, ilu spośród nich wyjechało legalnie, np. jako ojcowie co najmniej trójki dzieci czy inwalidzi 2. grupy.

Z danych niemieckiego MSW wynika, że po 24 lutym 2022 r. do Niemiec przyjechało z Ukrainy prawie 222 tys. mężczyzn w wieku 18-60 lat. Ponad 189 tys. z nich nadal tam przebywa.

Są to dane obejmujące wyłącznie osoby oficjalnie zarejestrowanie, ale MSW uważa, że kolejne 100 tys. mężczyzn może przebywać w Niemczech nielegalnie.

Według danych Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, od początku pełnoskalowej wojny z Ukrainy wyjechało około 6,3 mln obywateli, z czego większość to kobiety i dzieci. Z danych Eurostatu wynika, że 4,2 mln Ukraińców udzielono pomocy międzynarodowej, jaką mogą otrzymać tylko osoby, które wyjechały z Ukrainy najwcześniej 24 lutego zeszłego roku. 

mw/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (20)

dodaj komentarz
devbxl
Przecież wg bankier.pl wszyscy Ukraińcy pojechali do Niemiec xD
inwestor.pl
Każdy kto ma IQ powyżej 95 nie chciał walczyć w skorumpowanej i przesiąkniętej agenturą armii. Większa szansa na przeżycie by była nawet w dzielnicach działaczy BLM.
prawda_
Nic dziwnego. Ci co zostali zwiewaja albo chca zwiac. W tym roku 4600zolnierzy zdezerterowalo, 11000 tymczasowo opuscilo swoje jednostki, zanotowano 160przypadkow samostrzelania a jednostkach brakuje do 40% personelu. Zrodlo: prokuratura generalna Ukrainy
zgadujzgadula
Obecnie na saunach domiujaca mowa jest ukrainska mowa.
kamikaze351 odpowiada (usunięty)
Tzw. "język ukraiński" to właściwie tylko dialekt, taka odmiana języka rosyjskiego.
mirek6504
Życie jest najważniejsze mieli do tego pelne prawo tak jak oligarchy
pstrzezek
To są mocno kontrolowane i koordynowane przekazy bo widać zmęczenie tematem i faktem że nikt się nie garnie do negocjacji. Poprzez media wychodzi frustracja ze strony sojuszników i coraz większa presja na samą UA. Tak jak mówiem 2 lata temu, temat przyschnie tak jak było z Krymem. Bo z russkimi i tak każdy handluje ropą więc po co To są mocno kontrolowane i koordynowane przekazy bo widać zmęczenie tematem i faktem że nikt się nie garnie do negocjacji. Poprzez media wychodzi frustracja ze strony sojuszników i coraz większa presja na samą UA. Tak jak mówiem 2 lata temu, temat przyschnie tak jak było z Krymem. Bo z russkimi i tak każdy handluje ropą więc po co się oszukiwać
and00
Koniec świata

Nawet ty przyznajesz że informacje podawane przez tzw wolne media są kontrolowane i koordynowane
Zmieniłeś pracodawcę?
pstrzezek odpowiada and00
Media są wolne niczym twój biedny umysł :)
and00 odpowiada pstrzezek
Jeżeli piszę "tzw wolne media" to oznacza ironię
Rozumiem że za trudne?

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki