Włochy: w Cieśninie Sycylijskiej uratowano 728 migrantów

728 migrantów uratowano we wtorek w Cieśninie Sycylijskiej z siedmiu dryfujących pontonów i łodzi podczas operacji koordynowanej przez włoską Straż Przybrzeżną. W ośmiu operacjach uczestniczyła marynarka wojenna i statek Lekarzy Bez Granic.

(fot. Reuters / FORUM)

Migrantom, którzy wyruszyli z wybrzeży Libii, na pomoc przyszedł też statek handlowy pływający pod banderą Liberii.

Prokuratura do walki z mafią w Palermo poinformowała także we wtorek o rozbiciu na Sycylii szajki przemytników imigrantów. Aresztowano trzech obywateli krajów spoza Unii, którzy pobierali od każdego opłatę w wysokości 2400 dolarów obiecując także przerzut na północ Europy.

Poza tym szajka przemytników organizowała ucieczkę migrantów z ośrodków, do których trafiali z pokładów statków, zabierających ich z morza.

Szefem kilkudziesięcioosobowego gangu jest poszukiwany przez organy ścigania Malijczyk. Jeden z zatrzymanych to organizator stałych rejsów między Libią a Lampedusą. W lutym rejs łodzi z migrantami zakończył się śmiercią około 300 ludzi - podały włoskie media.

(PAP)

sw/ jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Rita

kolejni..... czemu do Dubaju nie uciekają? nie dość, że u nas wśród niewiernych muszą sie obracać, to i klimat trochę inny, a Dubaj przecież bogaty!

! Odpowiedz
0 2 ~Aktos

Biedni ludzie uciekajacy z kraju. Skad kazdy z nich a to juz siega prawie 2mln ludzi mial od 2-4tys euro zeby wyruszyc w pogon za europejskim socjalem.
To sa biznesmeni a nie e/imigranci bo inwestuja w swoja przyszlosc. Zwrot nie bywale wysoki. Daj 2k a dostaniesz w zamian dach nad glowa i wyzywienie.
Kiedy ta popieprzona UE sie obudzi? Dlaczego nikt nie dba tak bardzo o rodowych mieszkancow europy dajac im za nic tak wiele.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Jaa

Tytuł powinien brzmieć: kolejnych 728 terrorystów wpuszczono do Europy. Czekamy na zamachy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil