REKLAMA

Wielkanoc i majowe pierwsze komunie w cieniu pandemii

2021-02-26 07:14
publikacja
2021-02-26 07:14
Wielkanoc i majowe pierwsze komunie w cieniu pandemii
Wielkanoc i majowe pierwsze komunie w cieniu pandemii
fot. Aldona Szabat / / Shutterstock

Możliwe, że także w tym roku pierwsze komunie zostaną przesunięte na lato lub jesień. Święta prawdopodobnie w reżimie sanitarnym - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Dziennik zwraca uwagę, że do 15 marca powinny zostać podjęte decyzje o tym, czy tegoroczne komunie zostaną przesunięte. Rząd nie wyklucza także, że Wielkanoc znów będzie w pełnym reżimie sanitarnym. "Byłyby to już trzecie święta (w tym drugie wielkanocne), które Polacy spędzą bez rodzinnych spotkań" - zaznacza gazeta.

Zdaniem dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, którego cytuje "Rz", można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. "Fala kulminacyjna będzie w Polsce prawdopodobnie w okolicach świąt, czyli na początku kwietnia" – prognozuje.

Gazeta zwraca uwagę, że kościół jednak podchodzi do tego spokojnie. "Nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Coś będzie wiadomo w połowie marca" – mówi dziennikowi ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Pod znakiem zapytania stoją także tegoroczne I komunie św. - dodaje gazeta i przypomina, że przed rokiem zostały przesunięte. Jak mówi dziennikowi dr Sutkowski, trudno prognozować, jak będzie wyglądać sytuacja z epidemią w maju, bo to zależy od wielu czynników, m.in. od tempa szczepień, mutacji wirusa czy zachowywania się ludzi. "Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana" – tłumaczy Sutkowski.

Zdaniem eksperta decyzje uda się już podjąć około połowy marca. "Uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec" – mówi gazecie dr Sutkowski.

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
chrumek123
Może w końcu coraz mniej rodziców będzie wysyłało na to dzieci.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki