REKLAMA

Węgry: zwolniono redaktora naczelnego największego niezależnego portalu

2020-07-22 12:54
publikacja
2020-07-22 12:54
fot. Timi Keszthelyi / Pexels

Redaktor naczelny największego węgierskiego niezależnego portalu informacyjnego Index.hu Szabolcs Dull został zwolniony – poinformował w środę prezes zarządu Laszlo Bodolai.

„Kierownictwo Index.hu przeanalizowało najnowsze wydarzenia i prezes zarządu zainicjował dziś rozwiązanie umowy o pracę z redaktorem naczelnym Szabolcsem Dullem poprzez zwykłe wypowiedzenie” – napisał Bodolai w oświadczeniu.

Stanowisko redaktora naczelnego na razie pozostanie nieobsadzone, ale później kierownictwo ma kogoś na nie powołać. „Laszlo Bodolai w liście informacyjnym do pracowników Indexu podkreślił, że polityczna niezależność Indexu nie była i nie jest zagrożona, a obecnie największym niebezpieczeństwem, jakie mu grozi, jest niepewność wywołana przez wewnętrzne obawy” – napisano w oświadczeniu.

Bodolai oznajmił, że podjął decyzję o zwolnieniu Dulla, bo „redaktor naczelny nie zdołał zatrzymać ani zapanować nad wewnętrznymi procesami, które negatywnie wpływały na sytuację rynkową”.

Portal Index.hu 22 czerwca napisał, że jego niezależność jest zagrożona. „Dosięgła nas presja z zewnątrz, która może się zakończyć likwidacją redakcji. Obawiamy się, że za jednym zamachem na skutek zmiany organizacyjnej utracone zostaną wartości, dzięki którym Index stał się największym i najchętniej czytanym portalem w kraju” – napisał wtedy Dull.

Według doniesień mediów węgierskich redakcji zaproponowano, by część pracowników Index.hu i niektóre rubryki zostały przeniesione do firm zewnętrznych, które stałyby się kimś w rodzaju dostawców treści, zaś kierownictwo byłoby „zleceniodawcą”. Bodolai powiedział wówczas, że firmy medialne rewidują sposoby działania na skutek spadku dochodów z reklam w wyniku kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki