REKLAMA

Odnaleziono auto firmy kurierskiej, które ukradł praktykant

2020-09-18 13:10
publikacja
2020-09-18 13:10
Odnaleziono auto firmy kurierskiej, które ukradł praktykant
Odnaleziono auto firmy kurierskiej, które ukradł praktykant
/ Shutterstock

Na warszawskim Ursynowie odnaleziono auto firmy kurierskiej, które tydzień wcześniej zostało skradzione w centrum Piaseczna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że towar wart 100 tysięcy złotych odnalazł się w całości. Trwają poszukiwania praktykanta, który ukradł auto.

"Samochód został odnaleziony w tym tygodniu na terenie Warszawy. W stacyjce pojazdu sprawca pozostawił kluczyki. Mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany. Mamy jego rysopis oraz zdjęcia. Wizerunek podejrzewanego zarejestrowały także kamery monitoringu w miejscach, w których wcześniej dostarczał paczki" – przekazał PAP nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Jak podała stacja Rmf Maxxx, citroen boxer został porzucona przy ulicy Kuropatwy w Warszawie.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że praktykant firmy kurierskiej niczego nie ukradł. W pojeździe pozostały zarówno rzeczy osobiste kuriera, który go szkolił, jak i paczki z m.in. telefonami, wartymi około 100 tysięcy złotych.

Z ustaleń PAP wynika, że policja nie opublikowała jeszcze wizerunku poszukiwanego mężczyzny, bo nie ma w tej kwestii zgody prokuratury. Mężczyzna najprawdopodobniej odpowie nie za kradzież pojazdu z towarem wartym sto tysięcy złotych, ale za krótkotrwałe użycie pojazdu.

Poszukiwany mężczyzna ma 25-30 lat, jest dobrze zbudowany, na rękach ma tatuaże. W firmie kurierskiej pracował dwa dni, ale nie miał podpisanej umowy. Przedstawiał się jako "Maciek".

Jak przekazał policjant, samochód dostawczy jednej z ogólnopolskich firm kurierskich został skradziony w pierwszej połowie września w centrum Piaseczna. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, kierowca-kurier oraz praktykant, który był przyuczany.

"Gdy kierowca zatrzymał się i wysiadł, by przekazać jedną z paczek, na jego miejsce +wskoczył+ praktykant i natychmiast odjechał furgonetką wypełnioną paczkami" - wyjaśnił nadkom. Jarosław Sawicki.

Autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki