REKLAMA

Wadowicka policja sprawdzi, czy organizator seks party w Brukseli jest poszukiwany

2020-12-03 12:36
publikacja
2020-12-03 12:36
policja.gov.pl

Wadowicka policja sprawdzi, czy Dawid Manzheley, który zorganizował w Brukseli homoseksualną orgię z udziałem m.in. polityka, jest mężczyzną poszukiwanym w Polsce za oszustwa. Funkcjonariusze zapowiedzieli w czwartek, że podejmą współpracę z władzami Belgii.

"Zbieżność nazwisk jest; zdjęcie także jest podobne. Czy jest to ta sama osoba, tego nie możemy potwierdzić tej chwili. Będziemy to sprawdzali. (…) Z pewnością podjęta zostanie współpraca z państwem, na terenie którego on się znajduje" – powiedział w czwartek PAP rzecznik policji w Wadowicach asp. szt. Dariusz Stelmaszuk.

Funkcjonariusz poinformował, że Dawid Manzheley jest poszukiwany przez policję od końca czerwca 2019 r. w związku z oszustwami, których się miał dopuścić. "Ostatni adres zameldowania miał w Wadowicach, więc to nasza komenda prowadzi poszukiwania" - powiedział Stelmaszuk.

Poszukiwany podejrzewany jest o przestępstwo z art. 286 par. 1 Kodeksu Karnego. Głosi on: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Dariusz Stelmaszuk nie podał, czego konkretnie miał się dopuścić poszukiwany.

W miniony piątek policja w Brukseli przerwała nielegalne spotkanie towarzyskie z udziałem ponad 20 osób, połączone z uprawianiem seksu. Odbywało się ono mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zatrzymano tam m.in. eurodeputowanego węgierskiej partii Fidesz Jozsefa Szajera.

Portal Onet.pl poinformował w czwartek, że organizatorem imprezy był David Manzheley. Wskazał zarazem, że osoba o tym imieniu i nazwisku jest poszukiwana przez polską policję. List gończy dotyczy 36-latka. Z kolei rozmówca Onet.pl twierdzi, że ma 29-lat i jest doktorem ekonomii. Nie zna Wadowic, a w Polsce był tylko dwukrotnie u znajomych w Konstancinie.(PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki