REKLAMA

W wezwaniu na Empik Media & Fashion podniesiono cenę do 4,35 zł z 3,49 zł

2016-03-27 03:08
publikacja
2016-03-27 03:08

Cena w wezwaniu na akcje Empik Media & Fashion została podniesiona do 4,35 zł z 3,49 zł.

W czwartek ok. 15.20 kurs akcji spółki wynosi 4,5 zł.

Na początku marca akcjonariusze Empiku, działający w porozumieniu, wezwali do sprzedaży 24,6 proc. akcji spółki, po 3,49 zł za akcję. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów planowane jest na 25 marca i ma potrwać do 25 kwietnia. Akcjonariusze chcą wycofać akcje Empiku z obrotu na GPW.

Porozumienie akcjonariuszy tworzą: Penta Investments Limited, Bookzz Holdings Limited, EMF Holding 2 B.V., Mark Ondrejka, Krockell Limited, Krockella s.r.o. oraz EMF Holding 4 B.V.

W środę zarząd Empiku poinformował, że cena zaproponowana w wezwaniu na akcje spółki, czyli 3,49 zł za akcję, nie odpowiada jej wartości godziwej.

Opinię w tej sprawie, będącą podstawą stanowiska zarządu, wydał 21 marca BZ WBK, który uznał, że cena w wezwaniu nie odpowiada wartości godziwej firmy "z finansowego punktu widzenia".

Penta kontroluje, poprzez swoje podmioty zależne, 50 proc. akcji EM&F. Z kolei partner Penty w tej inwestycji, Krockella Limited, kontroluje poprzez swoje podmioty zależne 25,4 proc. akcji EM&F. Łączny udział wszystkich akcjonariuszy, którzy zawarli porozumienie, w ogólnej liczbie głosów na walnym wynosi 75,4 proc.

Jedynym podmiotem nabywającym akcje w ramach wezwania jest Krockella s.r.o., który - wraz z podmiotami dominującymi i podmiotem zależnym - chce osiągnąć 50-proc. udział w kapitale zakładowym spółki. Akcjonariusze działający w porozumieniu chcą mieć łącznie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Empiku. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki