REKLAMA
WAŻNE

W ocenie zarządu Pepees cena w wezwaniu Epsilon FIZAN nie odpowiada wartości godziwej

2016-10-07 12:51
publikacja
2016-10-07 12:51

Zarząd Pepees ocenia, że cena w wezwaniu na akcje ogłoszonym przez Epsilon FIZAN nie odpowiada wartości godziwej, a samo wezwanie może mieć negatywny wpływ na interes akcjonariuszy - poinformował Pepees w piątkowym komunikacie.

Pod koniec września Epsilon FIZAN ogłosił wezwanie do sprzedaży 24.951.269 akcji, stanowiących 26,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym Pepees po 0,73 zł za akcję.

"(...) mając na uwadze kondycję finansową spółki i możliwości jej dalszego rozwoju w świetle aktualnej sytuacji rynkowej, a także po zapoznaniu się z opinią dotyczącą godziwej wartości skcji, której sporządzenie zlecono firmie zewnętrznej, zarząd spółki stwierdza, iż określona w wezwaniu cena akcji w wysokości 0,73 zł w ocenie zarządu nie odpowiada wartości godziwej akcji" - napisano w komunikacie.

Zarząd Pepees ocenił ponadto, że wezwanie może mieć negatywny wpływ na interes spółki, a co za tym idzie na interes akcjonariuszy.

"Należy podkreślić, że Epsilon zakwestionował wszystkie merytoryczne uchwały podjęte na ZWZ 2016. Epsilon nie podjął również jakiejkolwiek próby kontaktu z zarządem spółki celem omówienia swoich planów wobec spółki, bądź też przedstawienia swojej wizji biznesowej dla spółki" - napisano w komunikacie.

W wyniku wezwania wzywający zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie do 31,35 mln akcji Pepees, dających prawo do 33 proc. głosów.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 12 października i potrwa do 2 listopada. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki