REKLAMA

W Polsce systematycznie przybywa milionerów

2015-07-21 05:27
publikacja
2015-07-21 05:27
W Polsce systematycznie przybywa milionerów
W Polsce systematycznie przybywa milionerów
fot. moodboard / / YAY Foto

15 987 osób zadeklarowało w ub.r. dochód do opodatkowania wyższy niż 1 mln zł. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku przybyło 1 377 milionerów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. moodboard / YAY Foto)

Tak wynika ze wstępnych danych z izb skarbowych za 2014 r. Potwierdzają one tendencję z poprzednich lat - milionerów systematycznie przybywa.

Prym wiodą regiony z dużymi miastami, jak Mazowsze, gdzie milionerów było najwięcej - 4 278 w zeszłym roku. Sporo było ich też w Wielkopolsce - 1 692.

Ale relatywnie najszybciej bogacą się mieszkańcy regionów, które nie są synonimem zamożności. Procentowo najwięcej milionerów przybyło w Świętokrzyskiem - ich liczba zwiększyła się o jedną trzecią; na drugim miejscu pod tym względem jest Podlasie. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (34)

dodaj komentarz
~Kamiński
Jak zwykle negatywne komentarz zamiast cieszyć się, że mamy coraz więcej bogatych:)
~typowynieżytzniepo
...a , ja się pytam czyim kosztem ...?.....
~wyborca
Ilu w ty czasie przybylo NEDZARZY. Tym propganda juz sie nie chwali.Najlepiej ocenia to wyborcy a slupki poarcia dla poszczegolnych partii mowia bardzo duzo a nawet krzycza.
~s6
Dzięki PO w polskiej elektrowni atomowej zarabiają 100 tys. miesięcznie, czyli muszą wpisać w PIT milion rocznie. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Atomowe-zarobki-w-nieistniejacej-elektrowni-3351336.html
~zombiefield
Zmieńmy tytuł artykułu na "W polsce kolejne 1337 osób zarejestrowało firme za granicą i nie płaci ZUS'u oraz podatków w kraju", nagle się okazuje że prosto jest zostać milionerem :)
~jonny
PODZIEKUJMY PRACY ZA GRANICA......BO W POLSCE TO BY Z NAS ZROBILI...PAROBKOW!
~filo
należałoby dokończyć cytat: " A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów"
~drobna_uwaga
Dotyczy to tym bardziej tych, którzy podobno "służą narodowi"
~filo
"Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma" Mt 25, 14-30
I tak ma być!
~filofilo
akurat Twój cytat nie dotyczy bogactwa materialnego. Bardziej pasuje ten : Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego (Mt 19, 24).

Powiązane: Bieda w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki