REKLAMA

W Austrii ruszają masowe testy na obecność koronawirusa

2020-12-04 11:27
publikacja
2020-12-04 11:27
fot. CrispyPork / Shutterstock

W Austrii ruszają masowe testy na obecność koronawirusa. W piątek projekt zaczyna się na dużą skalę w krajach związkowych Wiedeń, Tyrol i Vorarlberg. W stolicy Austrii ma być przeprowadzanych do 150 tys. testów dziennie. Celem władz jest przebadanie milionów ludzi - informują media.

Dzięki trwającej prawie trzy tygodnie blokadzie, która zostanie zniesiona w poniedziałek, przynajmniej jeśli chodzi o handel, wysoka liczba infekcji w Austrii ostatnio znacznie spadła.

Niemniej jednak rząd zdecydował się na utrzymanie środków ostrożności. Obejmuje to m.in. ograniczenie podróży w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Każdy, kto przybywa z obszaru ryzyka, w tym z Niemiec, musi zostać poddany dziesięciodniowej kwarantannie, którą można zakończyć najwcześniej po piątym dniu, uzyskując ujemny wynik testu.

W przypadku testów masowych Austria bazuje na doświadczeniach z sąsiedniej Słowacji. Tam przeprowadzono masowe testy koronawirusowe w weekend, 31 października - 1 listopada. Udział był formalnie dobrowolny, ale każdemu, kto nie miał negatywnego wyniku testu, nie wolno było iść do pracy przez dwa tygodnie. Dlatego tylko w pierwszej z kilku rund testowych 3,6 miliona z 5,5 miliona mieszkańców Słowacji przeszło szybki test.

Innym przykładem masowych testów jest region Tyrolu Południowego w północnych Włoszech. W tej alpejskiej prowincji przebadano ponad 350 tys. mieszkańców. Test był pozytywny u około 1 proc. badanych, których skierowano na kwarantannę. (PAP)

bml/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki