REKLAMA

Prezes: Votum może w '21 wytoczyć ponad 10 tys. pozwów w sprawach frankowych

2021-09-24 13:36
publikacja
2021-09-24 13:36
Prezes: Votum może w '21 wytoczyć ponad 10 tys. pozwów w sprawach frankowych
Prezes: Votum może w '21 wytoczyć ponad 10 tys. pozwów w sprawach frankowych
/ Materiały spółki

Grupa Votum przekroczyła plan zakładający wytoczenie w 2021 roku 8 tys. pozwów w sprawach frankowych i obecnie nie wyklucza, że w tym roku będzie to ponad 10 tys. pozwów - poinformował prezes Bartłomiej Krupa podczas konferencji prasowej.

Votum informowało, że pod koniec sierpnia zrealizował plan pozwów założony wcześniej na 2021 r.

"Jest wielce prawdopodobne, że zakończymy rok przekroczeniem liczby 10 tys. wytoczonych powództw. Kluczowym celem w tym segmencie jest sprawna obsługa przeszło 17 tys. pozwów już złożonych w sądach" - powiedział Krupa.

"Po III kwartale można się spodziewać, że te tendencje są utrzymane. Natomiast w IV kwartale jeśli chodzi o nowe pozwy na pewno zwolnimy (...)" - dodał.

Łączna liczba spraw bankowych Votum w obsłudze procesowej pod koniec sierpnia wzrosła do 17,2 tys.

Votum szacuje, że ma 34 proc. udział wyroków dot. spraw CHF na rynku w 2021 r. W sądach I instancji wygrywa dla swoich klientów 92 proc. spraw, a w II instancji 94 proc.

Spółka podała, że liczba wydanych przez sądy wyroków w lipcu wyniosła 104, co było wynikiem rekordowym w 2021 roku. W sierpniu grupa odnotowała 41 wyroków, a we wrześniu - do tej pory - 43.

"Obecnie widzimy wyraźną aktywność po stronie sądów i w ostatnich dniach odnotowujemy po kilka wyroków dziennie. Spodziewamy się kulminacji orzeczeń w październiku i listopadzie" - powiedział Wojciech Bochenek, radca prawny z kancelarii z grupy Votum.

Podał, że na wrzesień i październik grupa ma wyznaczone po ponad 1 tys. rozpraw sądowych. W październiku ponad 30 proc. z nich zostało zaplanowanych w formie zdalnej.

Prezes Votum poinformował, że potencjał przychodowy wynikający z prowadzonych spraw dotyczących kredytów walutowych powoduje, że to właśnie w tym segmencie spółka upatruje perspektywy największego wzrostu wyników.

Votum podało w piątek, że podpisało z Columbus Energy list intencyjny, w którym strony zadeklarowały rozpoczęcie rozmów zmierzających do zawarcia partnerstwa strategicznego w branży odnawialnych źródeł energii.

"Dołączenie do kooperacji z kluczowym graczem na rynku daje nam możliwość wejścia na inne wolumeny, daje nam możliwość również tego, by nasze inwestycje były skierowane w segment, który w przypadku naszej grupy w największym stopniu determinuje przyszłe wyniki" - powiedział Krupa.

"Partnerstwo strategiczne z Columbus Energy powoduje, że nie będziemy musieli ponosić kosztów zaplecza materiałowego, nie będziemy musieli inwestować w całą infrastrukturę, którą, jak zakładamy, ma dostarczyć partner. (...) " - dodał.

Spółka podała, że od października wdroży zmianę strategii dochodzenia roszczeń ze spraw bankowych, polegającą na dochodzeniu do banków wszystkich uiszczonych do tej pory przez klientów rat (nieważność) lub nadpłat (abuzwyność). (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki