REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Uwaga na oszustów, którzy oferują relikwie

2016-09-24 02:18
publikacja
2016-09-24 02:18

Jeden z zagranicznych portali internetowych zajmujących się aukcjami oferuje fałszywe relikwie. Oszuści oferują za 2,5 tys. dolarów relikwie krwi św. Faustyny z - certyfikatem autentyczności podpisanym przez kard. Stanisława Dziwisza.

fot. / / theta

"Żadne relikwie nigdy nie są na sprzedaż, prawo kanoniczne zabrania handlu relikwiami" - powiedziała "Naszemu Dziennikowi" rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, s. Elżbieta Siepak.

"Nikt nie ma i nie może mieć relikwii krwi św. Siostry Faustyny, która przecież zmarła w 1905 r. jako skromna zakonnica" - zżyma się. Podkreśla też, że tylko Zgromadzenie dysponuje relikwiami Siostry Faustyny. "Relikwie pierwszego i drugiego stopnia są przekazywane wyłącznie do kultu publicznego w kościołach i ośrodkach duszpasterskich" - wyjaśnia s. Elżbieta.

Siostry o sprzedaży rzekomych relikwii przez internet poinformowały krakowską kurię. "Zgromadzenie podejmie wszelkie działania, aby fałszywe relikwie nie były rozprowadzane przez internet" pisze "Nasz Dziennik". (PAP)

mars/

Wakacje na giełdzie
Dodaj Bankier.pl w Google
Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~kafka
XXI wiek - jak można wierzyć różnej maści szamanom i innym oszustom ?
~endi
A co jeśli oni naprawdę upuścili jej krew ? przecież oni mają takie " praktyki " w zwyczaju ...

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki