REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Unia Europejska da 80 mld euro na innowacyjność

2012-05-25 12:51
publikacja
2012-05-25 12:51
Unia Europejska w latach 2014-20 planuje wstępnie przeznaczyć 80 miliardów euro na innowacyjność. Program nazywa się "Horyzont 2020".

Unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski tłumaczył podczas Kongresu Innowacyjności w Warszawie, że pieniądze mają być rozdzielane według doskonałości projektów, o co się trzeba ubiegać w Brukseli. Dodał, że Europa Środkowo-Wschodnia w latach 2007-13 nie wygrwała tych przetargów.

Podstawowym celem programu jest utrzymanie Unii Europejskiej w czołówce pod względem konkurencyjności i innowacyjności, a także zrównoważony rozwój gospodarczy.

Program ma być skierowany nie tylko do indywidualnych naukowców, ale także do centrów naukowo-przemysłowych oraz do małych i średnich przedsiębiorstw.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Krystyna Prostak/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki