REKLAMA

Ultimate Games chce w '21 wydać 5-10 większych gier

2020-10-26 09:58
publikacja
2020-10-26 09:58

Ultimate Games, producent i wydawca gier wideo z grupy PlayWay, chce w przyszłym roku wydać 5-10 większych gier na wszystkie konsole - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Nie zwalniamy tempa, mamy ambitny plan na przyszły rok, w kalendarzu naszych premier jest ponad 200 pozycji. Zmienimy nieznacznie nasz model działania, nauczeni doświadczeniem będziemy stosować większą selekcję, aby bardziej skupić się na większych grach, które są w stanie wygenerować znacząco wyższe przychody. Na 2021 rok zakładamy premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole" – powiedział, cytowany w komunikacie, Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Jak podano, celem spółki na najbliższe 2-3 lata jest znalezienie się w czołówce firm, wydających gry na konsoli Microsoftu i Sony.

Według szacunków, Ultimate Games wypracowało w okresie trzech kwartałów tego roku 12 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wobec 5 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku. Narastająco, zysk netto spółki wyniósł 10,2 mln zł, w porównaniu do niespełna 3 mln zł osiągniętych po trzech kwartałach 2019.

Stan środków pieniężnych Ultimate Games na koniec września oszacowano na 10,3 mln zł.

W ocenie zarządu spółki, na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W ciągu trzech kwartałów spółka wydała ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki