REKLAMA

Uber poprosi kierowcę o przesłanie selfie. Dla bezpieczeństwa

2019-12-17 10:24
publikacja
2019-12-17 10:24

Uber wprowadza nowe rozwiązanie, którego zadaniem będzie zagwarantowanie większego bezpieczeństwa dla pasażerów oraz przeciwdziałanie oszustom. Na postawie wgranego zdjęcia oraz selfie aplikacja w czasie rzeczywistym zweryfikuje tożsamość kierowcy czy kuriera. 

/ fot. BigTunaOnline / Shutterstock

Nowe narzędzie wprowadzone przez Ubera będzie weryfikować tożsamość kurierów oraz kierowców, w czasie rzeczywistym wykorzystując m.in. biometrię. Narzędzie ma przeciwdziałać nadużyciom oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa użytkowników. 

Kurierzy oraz kierowcy Ubera oraz UberEats będą mogli zostać poproszeni o przesłanie selfie w dowolnym momencie korzystania z aplikacji przykładowo podczas logowania lub pomiędzy zleceniami. Przesłane zdjęcie będzie porównane ze zdjęciem profilowym. 

Kierowcy oraz kurierzy będą wybierani losowo do weryfikacji. W przypadku niezgodności, wątpliwości lub niewykonania czynności konto zostanie czasowo zablokowane w celu wyjaśnienia sytuacji. Oprócz nowego rozwiązania użytkownicy w dalszym ciągu będą mogli zgłosić wątpliwości dotyczące wizerunku osoby na żywo a jej profilem na koncie. 

/ Uber

Nowe rozwiązanie jest rozszerzeniem funkcji „Zawsze wiesz, z kim jedziesz” wprowadzonej w lipcu br. Wprowadzone zostanie do dwóch aplikacji Uber oraz Uber Eats. Kierowcy będą mogli wybrać, czy chcą być weryfikowani za pomocą algorytmu, czy przez ludzi. 

Z końcem listopada 2019 roku Uber stracił prawo do przewożenia osób w Anglii. Jako przyczynę władze Londynu podały, że mają zastrzeżenia odnośnie do bezpieczeństwa.

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
"Narzędzie ma przeciwdziałać nadużyciom" - chłe, chłe, chłe. A kto zabezpieczy klientów przed nadużyciami ze strony Ubera? Młode pokolenia z radością oddają swoją prywatność w obce ręce i jeszcze za to płacą.
czerwony_wiewior
A mnie najbardziej dziwi to, że taki pomysł nikogo nie dziwi: chcesz skorzystać z quasi-taksówki, to zrób se zdjęcie jak wo wizy amerykańskiej. Niedługo odlać się nie będzie można bez aplikacji, logowania i feedbacku
maropl odpowiada czerwony_wiewior
Przecież to kierowca ma sobie robić zdjęcie - Ludzie czytajcie ze zrozumieniem

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki