Uber poprosi kierowcę o przesłanie selfie. Dla bezpieczeństwa

Uber wprowadza nowe rozwiązanie, którego zadaniem będzie zagwarantowanie większego bezpieczeństwa dla pasażerów oraz przeciwdziałanie oszustom. Na postawie wgranego zdjęcia oraz selfie aplikacja w czasie rzeczywistym zweryfikuje tożsamość kierowcy czy kuriera. 

(fot. BigTunaOnline / Shutterstock)

Nowe narzędzie wprowadzone przez Ubera będzie weryfikować tożsamość kurierów oraz kierowców, w czasie rzeczywistym wykorzystując m.in. biometrię. Narzędzie ma przeciwdziałać nadużyciom oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa użytkowników. 

Kurierzy oraz kierowcy Ubera oraz UberEats będą mogli zostać poproszeni o przesłanie selfie w dowolnym momencie korzystania z aplikacji przykładowo podczas logowania lub pomiędzy zleceniami. Przesłane zdjęcie będzie porównane ze zdjęciem profilowym. 

Kierowcy oraz kurierzy będą wybierani losowo do weryfikacji. W przypadku niezgodności, wątpliwości lub niewykonania czynności konto zostanie czasowo zablokowane w celu wyjaśnienia sytuacji. Oprócz nowego rozwiązania użytkownicy w dalszym ciągu będą mogli zgłosić wątpliwości dotyczące wizerunku osoby na żywo a jej profilem na koncie. 

(Uber)

Nowe rozwiązanie jest rozszerzeniem funkcji „Zawsze wiesz, z kim jedziesz” wprowadzonej w lipcu br. Wprowadzone zostanie do dwóch aplikacji Uber oraz Uber Eats. Kierowcy będą mogli wybrać, czy chcą być weryfikowani za pomocą algorytmu, czy przez ludzi. 

Z końcem listopada 2019 roku Uber stracił prawo do przewożenia osób w Anglii. Jako przyczynę władze Londynu podały, że mają zastrzeżenia odnośnie do bezpieczeństwa.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 18 karbinadel

"Narzędzie ma przeciwdziałać nadużyciom" - chłe, chłe, chłe. A kto zabezpieczy klientów przed nadużyciami ze strony Ubera? Młode pokolenia z radością oddają swoją prywatność w obce ręce i jeszcze za to płacą.

! Odpowiedz
10 5 czerwony_wiewior

A mnie najbardziej dziwi to, że taki pomysł nikogo nie dziwi: chcesz skorzystać z quasi-taksówki, to zrób se zdjęcie jak wo wizy amerykańskiej. Niedługo odlać się nie będzie można bez aplikacji, logowania i feedbacku

! Odpowiedz
0 13 maropl odpowiada czerwony_wiewior

Przecież to kierowca ma sobie robić zdjęcie - Ludzie czytajcie ze zrozumieniem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne