WAŻNE

USA: rekordowo wysoka liczba robotów przy pracy

2019-02-28 08:44
publikacja
2019-02-28 08:44

W 2018 roku Stany Zjednoczone "zatrudniły" do pracy rekordową liczbę robotów - podaje Reuters. Maszyny są tańsze i bardziej elastyczne, a ich zasięg ich stosowania wykracza poza fabryki samochodów. 

/ fot. svedoliver / YAY Foto

Dostawy robotów wyniosły 28 478 sztuk czyli o 16 proc, więcej niż w 2017 roku, wynika z danych Reuters, opublikowanych na podstawie informacji Stowarzyszenia na rzecz Postępu Automatyzacji. Udział robotów wzrósł w każdym ze śledzonych sektorów oprócz rynku motoryzacyjnego, gdzie zmniejszono produkcję. Szczególny rozkwit zauważono w branży spożywczej, gdzie odnotowano wzrost o 60 proc., znaczny wzrost dotyczył przemysłu elektronicznego. 

Bob Doyle, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Postępu Automatyki, powiedział, że automatyzacja wykracza daleko poza tradycyjne przyczółki w zakładach montażu samochodów i innych dużych producentów do magazynów i mniejszych fabryk.

Bot FedEx może wkrótce dostarczyć pizzę, podaje Reuters. "Mieliśmy trzy wózki widłowe o wadze 5 000 funtów" - powiedział Ken Hahn, prezes firmy. "Wyeliminowaliśmy je." Robot Hahna kosztował 40 000 dol. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
autor_widmo
kazda nowinka technologiczna i postep prac w IT to redukcja miejsc pracy od lat juz nowe nie powstaja przez powszechna robotyzacje i automaty, gdy wejda pojazdy autonomiczne miliony kierowcow bedzie bez pracy, pora chyba na dochod gwarantowany w zaleznosci od poziomu "mechanizacji" kraju
hfjdj
Tak? A kto ta "mechanizacje" bedzie utrzymywal? Ci co maja dochod gwarantowany? A kto na niego zarobi skoro nie ma pracy? Jak moze bc milion kierowcow bez pracy? Wiesz ile lat bedzie trwala wymiana calej floty?
talmud
trzeba teraz gonic chiny bo 2025 jest "za rogiem"........,
to wszystko dzieki zastrzykowi informatykow & inzynierow z hondurasu gwatemali & san salwadoru

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki