USA: rekordowo wysoka liczba robotów przy pracy

W 2018 roku Stany Zjednoczone "zatrudniły" do pracy rekordową liczbę robotów - podaje Reuters. Maszyny są tańsze i bardziej elastyczne, a ich zasięg ich stosowania wykracza poza fabryki samochodów. 

(fot. svedoliver / YAY Foto)

Dostawy robotów wyniosły 28 478 sztuk czyli o 16 proc, więcej niż w 2017 roku, wynika z danych Reuters, opublikowanych na podstawie informacji Stowarzyszenia na rzecz Postępu Automatyzacji. Udział robotów wzrósł w każdym ze śledzonych sektorów oprócz rynku motoryzacyjnego, gdzie zmniejszono produkcję. Szczególny rozkwit zauważono w branży spożywczej, gdzie odnotowano wzrost o 60 proc., znaczny wzrost dotyczył przemysłu elektronicznego. 

Bob Doyle, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Postępu Automatyki, powiedział, że automatyzacja wykracza daleko poza tradycyjne przyczółki w zakładach montażu samochodów i innych dużych producentów do magazynów i mniejszych fabryk.

Bot FedEx może wkrótce dostarczyć pizzę, podaje Reuters. "Mieliśmy trzy wózki widłowe o wadze 5 000 funtów" - powiedział Ken Hahn, prezes firmy. "Wyeliminowaliśmy je." Robot Hahna kosztował 40 000 dol. 

WS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 autor_widmo

kazda nowinka technologiczna i postep prac w IT to redukcja miejsc pracy od lat juz nowe nie powstaja przez powszechna robotyzacje i automaty, gdy wejda pojazdy autonomiczne miliony kierowcow bedzie bez pracy, pora chyba na dochod gwarantowany w zaleznosci od poziomu "mechanizacji" kraju

! Odpowiedz
1 1 hfjdj

Tak? A kto ta "mechanizacje" bedzie utrzymywal? Ci co maja dochod gwarantowany? A kto na niego zarobi skoro nie ma pracy? Jak moze bc milion kierowcow bez pracy? Wiesz ile lat bedzie trwala wymiana calej floty?

! Odpowiedz
0 10 zzibi2

ciekawe kiedy ZUS dla maszyn

! Odpowiedz
2 3 talmud

trzeba teraz gonic chiny bo 2025 jest "za rogiem"........,
to wszystko dzieki zastrzykowi informatykow & inzynierow z hondurasu gwatemali & san salwadoru

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne