REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich

2016-04-28 18:13
publikacja
2016-04-28 18:13
USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich
USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich
fot. KCNA / / FORUM

Dowództwo Strategiczne USA (STRATCOM) poinformowało w czwartek, że od środy wieczorem w Korei Północnej przeprowadzono dwa próbne starty rakiet balistycznych, ale żadna z nich nie stanowiła zagrożenia dla Ameryki Północnej.

Jak oświadczył rzecznik STRATCOM, podpułkownik Martin O'Donnell, "wykryto i śledzono to, co uważamy za próby wystrzelenia północnokoreańskich rakiet o godzinie 16.43 naszego czasu (23.43 czasu polskiego) w środę i 5.24 rano naszego czasu (12.24 czasu polskiego) w czwartek". Siedzibą STRATCOM jest baza lotnicza Offutt w stanie Nebraska.

"Dowództwo Obrony Aerokosmicznej Ameryki Północnej (NORAD) ustaliło, że rakiety wystrzelone z Korei Północnej nie stanowiły zagrożenia dla Ameryki Północnej" - głosi wydany przez O'Donnella komunikat.

Wcześniej ministerstwo obrony Korei Południowej poinformowało, że w czwartek Korea Północna wystrzeliła coś co wyglądało na pocisk balistyczny, ale rozbił się on w niewiele sekund po starcie.

Wakacje na giełdzie

Korea Północna dokonała w sobotę próby rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego. Wprowadzane od 2006 roku sankcje ONZ zakazują jej testów nuklearnych i prac nad pociskami balistycznymi, ale zajmuje się ona nadal miniaturyzowaniem głowic jądrowych oraz konstruowaniem rakiety międzykontynentalnej.(PAP)

dmi/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Korea Północna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki