REKLAMA

USA: pierwszy wyrok w aferze FIFA

2017-10-26 00:04
publikacja
2017-10-26 00:04
USA: pierwszy wyrok w aferze FIFA
USA: pierwszy wyrok w aferze FIFA
fot. Lucas Jackson / / Reuters

Zapadł pierwszy wyrok skazujący przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości w związku z aferą korupcyjną w FIFA. Skazany na 8 miesięcy więzienia został Hector Trujillo, były sekretarz generalny gwatemalskiego związku piłkarskiego.

Pełnił on swoją funkcję w latach 2009-15. Orzekał także w krajowym trybunale konstytucyjnym. Cztery miesiące temu mężczyzna przed sądem w Brooklynie przyznał się do dwóch zarzutów dotyczących oszustwa. Zacznie odsiadywać wyrok 20 listopada na Florydzie

Afera FIFA wybuchła w 2015 roku. Wtedy przed organizowanym w Zurychu kongresem organizacji aresztowano siedmiu działaczy, którym postawiono zarzuty korupcyjne. Zarzucano im przyjęcie łapówek o łącznej sumie do 100 milionów dolarów. Zdaniem śledczych, doszło też do wielu nieprawidłowości przy przydzielaniu przywileju organizacji mistrzostw świata w latach 2006-2022. Po wybuchu skandalu stanowiska stracili szef FIFA Joseph Blatter i szef UEFA Michel Platini. W grudniu 2015 roku zostali zawieszeni w prawach przez FIFA na 8 lat.

IAR/AFP/wcz./vey/to/

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki