REKLAMA

UOKiK nałożył na Open Life TU Życie karę w wysokości 20 mln zł

2021-01-13 11:48
publikacja
2021-01-13 11:48
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Open Life TU Życie karę w wysokości 20 mln zł - podał Urząd w komunikacie. UOKiK uznał, że ubezpieczyciel stosował wobec konsumentów nieuczciwą sprzedaż (misselling) ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

W komunikacie podano, że przedsiębiorca kwestionowane w decyzji praktyki stosował od 2016 r. do drugiej połowy 2018 r. w zakresie missellingu, a w zakresie wprowadzania konsumentów w błąd - do końca 2018 r.

Decyzja nie jest prawomocna i spółka ma możliwość odwołać się do sądu.

"Ubezpieczyciel sprzedawał konsumentom umowy UFK zawierające fundusze kapitałowe bardziej ryzykowne, niż wynikało to z potrzeb konsumentów i oceny ich profilu ryzyka, a także na okres dłuższy, niż sobie tego życzyli klienci" - napisano.

"Proponowanie konsumentom usług finansowych, które nie odpowiadają ich potrzebom oraz profilowi ryzyka jest zakazane przez prawo polskie i europejskie. To działanie nieuczciwe, narażające konsumentów na poniesienie przez nich strat finansowych wyższych, niż są w stanie zaakceptować. To niewątpliwie również przejaw braku odpowiedzialności ze strony instytucji finansowej i nadużycie zaufania klientów, którzy mają prawo oczekiwać, że ubezpieczyciel - jako instytucja zaufania publicznego - zaoferuje im produkt dostosowany do potrzeb i profilu ryzyka" - powiedział, cytowany w komunikacie prezes UOKiK Tomasz Chróstny. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki