UKE: ponad 7 mld zł już na koncie Skarbu Państwa za częstotliwości LTE

Już ponad 7 mld zł trafiło na konto Skarbu Państwa za częstotliwości LTE - podał w piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej.

UKE: ponad 7 mld zł już na koncie Skarbu Państwa za częstotliwości LTE
UKE: ponad 7 mld zł już na koncie Skarbu Państwa za częstotliwości LTE (fot. simpson33 / YAY Foto)

"Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że do chwili obecnej w ramach 19 rezerwacji na częstotliwości rozdysponowane w ramach aukcji LTE, podmioty biorące udział w aukcji wpłaciły kwotę 7 128 270 000 zł" - czytamy w komunikacie.

W wyniku prowadzonej od lutego 2015 r. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej aukcji częstotliwości LTE, pięciu spośród sześciu operatorów telekomunikacyjnych biorących w niej udział (Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, Play, Emitel oraz NetNet, czyli spółka syna Heronima Ruty, współpracownika Zygmunta Solorza-Żaka) kupiło łącznie 5 bloków częstotliwości z zakresu częstotliwości 800 MHz i 14 bloków z zakresu 2,6 GHz.

W sumie do budżetu z tytułu aukcji powinno wpłynąć 9 mld 233 mln 270 tys. zł. Jednak NetNet wycofał wniosek o rezerwację częstotliwości z zakresu 800 MHz, za które miał zapłacić ponad 2,05 mld zł. Mimo że spółka nie wpłaci tej kwoty, zdaniem minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, wpływy do budżetu nie są zagrożone, ponieważ za te częstotliwości chętnie zapłaci jeden z pozostałych operatorów. "Te częstotliwości wracają do puli i może się o nie ubiegać następny w kolejności operator - T-Mobile z ofertą 2,02 mld zł" - mówiła. (PAP)

son/ jzi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~edd

a podobno internet jest darmowy. Nie ma darmowych lunchow !

! Odpowiedz
3 8 ~manna

A Min. Fin. na widok 7 mld zł, z radości dostał szału i macha rękami :-) Innymi słowy, raport z wykonania budżetu za luty będzie lepszy niż oczekiwano i wprawi rządzących w euforię, że "dadzą radę" w 2016. A co potem, to się zobaczy i ewentualnie się uszczelni oraz dociśnie...

! Odpowiedz
1 1 ~s6

Orange i T-mobile zaczęły odpalać już LTE800 więc ich zasięg i prędkość LTE będą rosnąć.

! Odpowiedz
4 3 ~grt

Powinno sie rozpisać wszystko od nowa a kary zapłaci ten ci zrezygnował.
Oczywiście na przyszłość.

! Odpowiedz
0 5 ~takitam

Wiesz chłopczyku jak działa biznes? A tak: cena usługi=Koszt usługi + marża. W koszcie usługi jest właśnie to 9mld zł. My za to zapłacimy. Konsumenci. Ale plebs sie cieszy nie wiadomo z czego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil