Turcja znosi wizy dla Polaków. Wakacje mogą być tańsze

Tegoroczne wakacje w Turcji będą tańsze o co najmniej 35 dolarów od osoby (ok. 135 zł). Tyle do tej pory musieli zapłacić za wizę turystyczną Polacy podróżujący do tego kraju.

(fot. Arefin Shamsul / Pexels)

Od 2 marca 2020 roku obywatele polscy będą zwolnieni z obowiązku posiadania wizy turystycznej na pobyty do 90 dni w okresie półrocznym.

"Z dniem 2 marca 2020 r. Turcja zwalnia z obowiązku wizowego członków strefy Schengen Unii Europejskiej: Austrię, Belgię, Holandię, Hiszpanię, Polskę, a także obywateli Zjednoczonego Królestwa w przypadku podróży turystycznych do Turcji na każde 90 dni" - brzmi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji.  

Sama wiza zachowuje ważność przez 180 dni.

"Ten krok ma na celu zwiększenie naszego potencjału turystycznego w tych krajach, a także dalszy rozwój naszych stosunków handlowych, gospodarczych i kulturalnych" - dodaje resort.

Dotąd polscy obywatele wyjeżdżający do Turcji musieli postarać się o wizę. Sprawa nie była zbytnio uciążliwa, można ją było załatwić przez internet bądź bezpośrednio na lotnisku. Wiązało się to jednak z dodatkowym kosztem w wysokości 35 dolarów. Cena wzrosła nieoczekiwanie jesienią 2019 r., jej wcześniejsza wysokość to 20 dol.

Turcja jest szóstym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, w zeszłym roku odwiedziło ją 51,9 mln turystów. Jest też jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez Polaków.

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 kumpel19

Zawsze to stówka z hakiem w kieszeni. Poleciałem do Turcji w tamto lato enterem na lasta w itace i było całkiem sympatycznie. Podejrzewam że nad Bałtykiem blisko morza wyszłoby podobnie cenowo a pogoda niepewna.

! Odpowiedz
2 0 and-owc

Widocznie potrzebują nowych "Janczarów" - niewolników (turystów) bez najazdów "Osmańce".Moze kiedyś ich "najadę"(turystycznie) mają ciekawą krainę i historię. Turcja nie "poparła" rozbiorów Polski (mają mój Plus).

! Odpowiedz
1 1 and-owc

Dawniej cała Europa chrześcijańska robiła w "gacie" przed nimi (błagał Papież o ocalenie dobytku). Przekupili króla Jana III Sobieskiego i podązył z pomocą "Bitwa pod Wiedniem – inaczej nazywana Odsieczą Wiedeńską". Ocalił "niby" przed religia "obcą" i tak równoważną z "obecną. Najgorsze są wojny religijne (matołków).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 12 jarekzbyszek

Z miłości do Polaków czy z miłości do kasy? Pod hotelami w Stambule stoją żołnierze z ostrą amunicją. Polecam wycieczkę dla żądnych wybuchowych atrakcji. Turcja aktualnie prowadzi wojnę w Syrii.

! Odpowiedz
8 20 and00

Jeździ bo jest tanio, a jakie znaczenie ma narodowość służby hotelowej?
Przecież na wakacjach nikt mi się nie każe bratać się z miejscowymi
Wystarczy uważać żeby nie oszukiwali
Poza tym Turcy w Turcji inaczej się zachowują niż turki w Europe

Amerykanie też nie lubili murzynów, ale jako służbę i do pracy na plantacji ich tolerowali

I nie muszę nikogo lubić żeby kupić u niego tanie wakacje

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 21 uorenbufet

Świetna wiadomość.Wstyd przyznac ale nigdy nie byłem w Turcji.Kapadocja i Stambuł-na to "choruje".

! Odpowiedz
5 7 igła

Najpierw podnieśli z 20 na 35 usd a teraz całkiem znoszą. Chyba to i tak nic nie da.

! Odpowiedz
16 29 antek10

Trump dał przykład, że wizy ograniczają turystykę.

! Odpowiedz
0 2 --__hubert__---__--__--__--__-

Dlatego Rosjanie też o tym myślą .

! Odpowiedz
22 14 tristans

UK wyszło z EU, to teraz Turcja będzie mogła wejść, tym bardziej że europa się islamizuje

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne