REKLAMA

Telefon od pracownika PKO BP? Oszuści dzwonią do klientów

2020-10-22 09:00
publikacja
2020-10-22 09:00
fot. Kacper Pempel / FORUM

Podszywają się pod pracowników PKO BP i dzwonią do klientów. Oszuści wyłudzają dane i zachęcają do instalacji aplikacji umożliwiającej nielegalne przelewanie pieniędzy z konta bez zgody właściciela rachunku. To kolejny bank na celowniku oszustów.

– Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych Ci osób, które podają się za pracowników banku, powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają do zainstalowania na Twoim urządzeniu aplikacji do zdalnej weryfikacji – ostrzega PKO Bank Polski w komunikacie na stronie internetowej.

Oszuści podszywający się pod pracowników banku mogą poprosić m.in. o podanie poufnych danych osobowych, pobranie ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie, tablecie lub komputerze aplikacji do zdalnej weryfikacji, np. TeamViewer QuickSupport, czytamy w ostrzeżeniu. W zeszłym tygodniu o podobnej fali ataków na klientów ostrzegał Alior, Millennium i Getin Bank.

Cyberprzestępcy w rzeczywistości chcą wyłudzić dane do logowania do bankowości internetowej i mobilnej oraz narzędzia autoryzacyjne. Będąc w nielegalnym posiadaniu tych informacji, oszuści mogą wykorzystać je m.in. do wykonania przelewu z konta ofiary kradzieży danych na nieznany rachunek bankowy.

W ostatnim czasie trwa wzmożony atak internetowych przestępców m.in. na klientów banków. Oszuści podszywają się pod pracowników, dzwonią z informacją o rzekomym nieautoryzowanym logowaniu do serwisu czy "kuszą" atrakcyjnymi ofertami. Więcej o tym, jakie kroki podjąć w przypadku utraty danych pisaliśmy w artykule pt. "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?"

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajmagik
Najwięcej oszustów jest w samym PKO BP, niech więc nie kombinują, że jacyś oszuści z zewnątrz okradają klientów. Bezwstydni ludzie, bezwstydny prezes, ale kolega premiera. Bezkarni i podli ludzie.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki