REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

THE DUST S.A.: Zawarcie przez Game Island S.A. umowy wydawniczej z Toplitz Productions GmbH na wydanie gry Serum

2022-06-09 14:18
publikacja
2022-06-09 14:18
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 7 / 2022
Data sporządzenia: 2022-06-09
Skrócona nazwa emitenta
THE DUST S.A.
Temat
Zawarcie przez Game Island S.A. umowy wydawniczej z Toplitz Productions GmbH na wydanie gry Serum
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd The Dust S.A. (dalej: „The Dust”, „Emitent”) informuje, że w dniu 09.06.2022 r. Game Island S.A. (spółka zależna od The Dust) (dalej: „Game Island”) i Toplitz Productions GmbH (dalej: „Toplitz”, „Wydawca”) zawarli umowę wydawniczą, na podstawie której Toplitz będzie wydawcą produkowanej przez Game Island gry Serum.

Umowa opiewa na 1,75 mln EUR, z czego 1,60 mln EUR to budżet produkcyjny gry, który zostanie przekazany przez Toplitz do Game Island, a 0,15 mln EUR zostanie przeznaczone przez Wydawcę na marketing projektu, przy czym po obopólnej zgodzie kwota ta może ulec powiększeniu. Co istotne, spółce Game Island będzie przysługiwała część przychodów (revenue share) uzyskanych już od pierwszej sprzedanej kopii Serum.

Ponadto Toplitz ma przeznaczyć dodatkowe środki na rozwój projektu, w głównej mierze na lokalizacje (tłumaczenia na wybrane języki w sposób uwzględniający realia lokalizacyjne takie jak realia kulturowe, slogan), QA (quality assurance – działania mające na celu spełnienie wymagań jakościowych), oprawę dźwiękową. Budżety w tym zakresie będą ustalane w trakcie trwania umowy.

Prawa do własności intelektualnej Serum (IP – intellectual Property) nie zostaną przeniesione do Wydawcy i pozostaną w Game Island.

Planuje się, że Serum w wersji PC zostanie wydany w opcji wczesnego dostępu (early access, w którym gracze mogą nabyć niepełną wersję gry, a po jej zakończeniu otrzymają ukończoną wersję bez dopłat) do końca 2023 r., a w pełnej wersji do końca 2024 r. Toplitz i Game Island rozważają również premierę gry Serum na konsolach najnowszej generacji. Zgodnie z umową projekt Serum zostanie przygotowany na najnowszej wersji silnika Unreal Engine5.

Game Island jest spółką zależną od The Dust, dlatego umowa jest istotna dla obu spółek. Może ona mieć istotny wpływ na skonsolidowane wyniki grupy kapitałowej The Dust.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-06-09 Jakub Wolff Przes Zarzadu
2022-06-09 Krzysztof Wagner Członek Zarządu
2022-06-09 Michał Smółka Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki