REKLAMA

T-Mobile UB wprowadza nową bankowość internetową

Wojciech Boczoń2017-04-26 06:30analityk Bankier.pl
publikacja
2017-04-26 06:30

Jeszcze dziś klienci T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dostęp do nowej bankowości internetowej. System został napisany w technice RWD, więc automatycznie dopasuje się zarówno do ekranu monitora, jak i tabletu. Pojawi się kilka nowych funkcji, w tym mobilna autoryzacja.

Jesienią ubiegłego roku T-Mobile Usługi Bankowe udostępniło klientom nową aplikację mobilną. Jest to jeden z najnowocześniejszych programów służących do obsługi konta. Został zaprojektowany w ten sposób, by użytkownik mógł za jego pomocą wykonać wszystkie operacje dostępne w bankowości internetowej – włącznie z założeniem rachunku. Już wówczas mówiono, że wkrótce klienci zyskają dostęp do nowego systemu transakcyjnego. Obecny pamięta jeszcze czasy Alior Synca i odstaje pod wieloma względami od rozwiązań konkurencji. Przedpremierowo ujawniliśmy zdjęcia nowego systemu TMUB już kilka tygodni temu. Dziś możemy natomiast napisać więcej o nowych funkcjach.

fot. / / Alior Bank

Nowa bankowość internetowa TMUB od strony wizualnej jest spójna z aplikacją mobilną – utrzymana w jasnej kolorystyce i barwach telekomu. System został napisany w technice RWD (z ang. Responsive Web Design), dzięki czemu automatycznie dopasowuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Można go więc wygodnie obsługiwać zarówno na małym wyświetlaczu smartfona, jak i na dużym monitorze PC. Przy czym nie trzeba nic pomniejszać lub powiększać – system dopasuje się automatycznie. Przez jakiś czas mają działać dwa systemy bankowości internetowej - stary i nowy.

Sposób nawigacji ma być spójny z aplikacją mobilną. Ekran główny automatycznie dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Prezentuje raz mniej, a raz więcej informacji - w zależności od tego, z jakich i ilu produktów w danej chwili klient korzysta. Użytkownicy znajdą w prawym dolnym rogu guzik skrótów dobrze znany z produktów Google. Daje on dostęp do najczęściej używanych operacji.

fot. / / Alior Bank

Z ciekawszych funkcji należy wymienić możliwość wykonywania przelewów grupowych (koszyk przelewów) i zaawansowaną wyszukiwarkę – podobną do tej, którą oferuje chociażby mBank czy ING. Pozwala ona na wyszukiwanie nie tylko transakcji czy odbiorcy, ale też szablonów, wiadomości i funkcji systemu. Użytkownicy nowego systemu będą też mogli zarządzać powiadomieniami o wybranych zdarzeniach. W nowej bankowości znajdzie się też funkcja pozwalająca czasowo zablokować kartę płatniczą – na przykład w sytuacji, gdy gdzieś się nam zapodzieje. Więcej o nowych funkcjach na filmie:

W nowym systemie pojawi się też mobilna autoryzacja, czyli system potwierdzania transakcji za pomocą aplikacji na smartfonie. W momencie wykonywania zlecenia użytkownik nie będzie otrzymywał SMS-a z kodem, a potwierdzał zdarzenie w aplikacji banku. Podobne rozwiązanie znają już klienci mBanku. Metodę dwuskładnikowej autoryzacji można wykorzystać nie tylko do wykonywania przelewów, ale także do logowania do bankowości internetowej. Należy wtedy podać hasło, a następnie potwierdzić tożsamość przy użyciu aplikacji mobilnej. Mobilna autoryzacja będzie opcjonalna – nadal będzie możliwość korzystania z kodów SMS.

Wkrótce nową bankowość internetową i całkiem nową aplikację mobilną zaprezentuje „starszy brat” T-Mobile UB – Alior Bank. Wiadomo już, że nowy system bankowości internetowej Aliora także został napisany w technice RWD. Z kolei aplikacja ma zawierać wszystkie najnowsze funkcje oferowane przez konkurentów. Klienci znajdą tam więc możliwość logowania odciskiem palca, Blika czy karty HCE. Premiera została zapowiedziana na maj 2017 roku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~aa
A i jeszcze jedno. Jak już PiS wszystko zrepolonizuje, to nas UNIA wykreślenie że swych struktur i znów w Polsce zapanuje wszechpasożytniczy komunizm i jak kroniki drzewo wykończy kraj miodem i mlekiem płynący. Ale to już nie moja broszka, mnie już nie będzie i nie będę musiał patrzeć jak jeden Polak niszczy to co A i jeszcze jedno. Jak już PiS wszystko zrepolonizuje, to nas UNIA wykreślenie że swych struktur i znów w Polsce zapanuje wszechpasożytniczy komunizm i jak kroniki drzewo wykończy kraj miodem i mlekiem płynący. Ale to już nie moja broszka, mnie już nie będzie i nie będę musiał patrzeć jak jeden Polak niszczy to co inny Polak zbudował.
~aa
A ja tu widzę kolejną strukturę do repolonizacji, to już się dzieje.
~uzytkownik
Nie wiem po co miałbym mieć więcej niż jeden porządny system. Mm ipko, iko, 3d secure, płatność zbliżeniowa, blik. Po co kolejne klony??
mhm
W telewizji też wystarczy TVP1, po co kolejne klony?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Heyniek
anie nie jestem za ani przeciw. jestem tu dla hejtu. lubię ustawki
~TadeuszDrozda
Rewolucji to tu nie ma.
mhm
No i dobrze, przynajmniej wiele nie zepsuli...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki