T-Mobile UB wprowadza nową bankowość internetową

analityk Bankier.pl

Jeszcze dziś klienci T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dostęp do nowej bankowości internetowej. System został napisany w technice RWD, więc automatycznie dopasuje się zarówno do ekranu monitora, jak i tabletu. Pojawi się kilka nowych funkcji, w tym mobilna autoryzacja.

Jesienią ubiegłego roku T-Mobile Usługi Bankowe udostępniło klientom nową aplikację mobilną. Jest to jeden z najnowocześniejszych programów służących do obsługi konta. Został zaprojektowany w ten sposób, by użytkownik mógł za jego pomocą wykonać wszystkie operacje dostępne w bankowości internetowej – włącznie z założeniem rachunku. Już wówczas mówiono, że wkrótce klienci zyskają dostęp do nowego systemu transakcyjnego. Obecny pamięta jeszcze czasy Alior Synca i odstaje pod wieloma względami od rozwiązań konkurencji. Przedpremierowo ujawniliśmy zdjęcia nowego systemu TMUB już kilka tygodni temu. Dziś możemy natomiast napisać więcej o nowych funkcjach.

(Alior Bank)

Nowa bankowość internetowa TMUB od strony wizualnej jest spójna z aplikacją mobilną – utrzymana w jasnej kolorystyce i barwach telekomu. System został napisany w technice RWD (z ang. Responsive Web Design), dzięki czemu automatycznie dopasowuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Można go więc wygodnie obsługiwać zarówno na małym wyświetlaczu smartfona, jak i na dużym monitorze PC. Przy czym nie trzeba nic pomniejszać lub powiększać – system dopasuje się automatycznie. Przez jakiś czas mają działać dwa systemy bankowości internetowej - stary i nowy.

Sposób nawigacji ma być spójny z aplikacją mobilną. Ekran główny automatycznie dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Prezentuje raz mniej, a raz więcej informacji - w zależności od tego, z jakich i ilu produktów w danej chwili klient korzysta. Użytkownicy znajdą w prawym dolnym rogu guzik skrótów dobrze znany z produktów Google. Daje on dostęp do najczęściej używanych operacji.

(Alior Bank)

Z ciekawszych funkcji należy wymienić możliwość wykonywania przelewów grupowych (koszyk przelewów) i zaawansowaną wyszukiwarkę – podobną do tej, którą oferuje chociażby mBank czy ING. Pozwala ona na wyszukiwanie nie tylko transakcji czy odbiorcy, ale też szablonów, wiadomości i funkcji systemu. Użytkownicy nowego systemu będą też mogli zarządzać powiadomieniami o wybranych zdarzeniach. W nowej bankowości znajdzie się też funkcja pozwalająca czasowo zablokować kartę płatniczą – na przykład w sytuacji, gdy gdzieś się nam zapodzieje. Więcej o nowych funkcjach na filmie:

 

W nowym systemie pojawi się też mobilna autoryzacja, czyli system potwierdzania transakcji za pomocą aplikacji na smartfonie. W momencie wykonywania zlecenia użytkownik nie będzie otrzymywał SMS-a z kodem, a potwierdzał zdarzenie w aplikacji banku. Podobne rozwiązanie znają już klienci mBanku. Metodę dwuskładnikowej autoryzacji można wykorzystać nie tylko do wykonywania przelewów, ale także do logowania do bankowości internetowej. Należy wtedy podać hasło, a następnie potwierdzić tożsamość przy użyciu aplikacji mobilnej. Mobilna autoryzacja będzie opcjonalna – nadal będzie możliwość korzystania z kodów SMS.

Wkrótce nową bankowość internetową i całkiem nową aplikację mobilną zaprezentuje „starszy brat” T-Mobile UB – Alior Bank. Wiadomo już, że nowy system bankowości internetowej Aliora także został napisany w technice RWD. Z kolei aplikacja ma zawierać wszystkie najnowsze funkcje oferowane przez konkurentów. Klienci znajdą tam więc możliwość logowania odciskiem palca, Blika czy karty HCE. Premiera została zapowiedziana na maj 2017 roku.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~aa

A i jeszcze jedno. Jak już PiS wszystko zrepolonizuje, to nas UNIA wykreślenie że swych struktur i znów w Polsce zapanuje wszechpasożytniczy komunizm i jak kroniki drzewo wykończy kraj miodem i mlekiem płynący. Ale to już nie moja broszka, mnie już nie będzie i nie będę musiał patrzeć jak jeden Polak niszczy to co inny Polak zbudował.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~aa

A ja tu widzę kolejną strukturę do repolonizacji, to już się dzieje.

! Odpowiedz
3 1 ~uzytkownik

Nie wiem po co miałbym mieć więcej niż jeden porządny system. Mm ipko, iko, 3d secure, płatność zbliżeniowa, blik. Po co kolejne klony??

! Odpowiedz
1 4 mhm

W telewizji też wystarczy TVP1, po co kolejne klony?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada mhm

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~Heyniek

anie nie jestem za ani przeciw. jestem tu dla hejtu. lubię ustawki

! Odpowiedz
0 0 ~TadeuszDrozda

Rewolucji to tu nie ma.

! Odpowiedz
0 3 mhm

No i dobrze, przynajmniej wiele nie zepsuli...

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne