Szydło: Gwarantem realizacji naszych obietnic jest Jarosław Kaczyński

Ośmielamy się przyjść dziś do państwa i powiedzieć: prosimy was o zaufanie na kolejne cztery lata. Gwarantem realizacji programu PiS jest Jarosław Kaczyński – mówiła w niedzielę w Małopolsce Beata Szydło.

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

Była premier, europosłanka Beata Szydło odwiedziła Małopolskę, by wspierać tamtejszych kandydatów do parlamentu. Na spotkaniu z mieszkańcami Myślenic podkreśliła, że tutaj jest u siebie.

"Przez 14 lat miałam zaszczyt reprezentować państwa w polskim Sejmie, a teraz reprezentuję państwa w europarlamencie (...). Walczymy o zwycięstwo, ale też o to, by ta nasza reprezentacja z okręgu chrzanowskiego była jak najliczniejsza, żeby to zrobić, potrzebna jest pełna determinacja i praca do ostatnich chwil" – powiedziała Szydło.

Zwracając się do wyborców, wyraziła nadzieję, że ocena wystawiona przez nich w nadchodzących wyborach będzie pozytywna.

"Jak sobie przypomnę 2015 r. (...), to był taki czas, kiedy nie było nadziei w Polsce. Ludzie mówili, że brakuje im tego, co powinno być przynależne polityce, że rządzący nie zajmują się ich sprawami, nie pochylają się nad ich problemami" – wspominała.

Szydło przypominała, że wtedy PiS zobowiązało się m.in., że obniży wiek emerytalny, wprowadzi program 500 plus oraz że powstaną nowe miejsca pracy. Podkreśliła, że obecnie czuje ogromną satysfakcję, gdy po czterech latach rządów PiS wyborcy przyznają w rozmowach z nią, że żyje im się lepiej.

"Zmieniło się nasze życie. Polska pięknieje. Polska szybciej się rozwija. Polska jest szczęśliwsza i bardziej uśmiechnięta. Dlatego ośmielamy się przyjść dziś do państwa i powiedzieć: prosimy was o zaufanie na kolejne cztery lata" – mówiła polityk, zwracając się do wyborców.

Była premier zaznaczyła, że w 2015 r. PiS otrzymał "ogromny kredyt zaufania". "Byliśmy partią opozycyjną, która szła dopiero po władzę. Dzisiaj mam większą śmiałość prosić państwa o zaufanie, bo stoją za nami konkretne zrealizowane projekty i programy" – mówiła.

Dodała, że jest świadoma tego, że wiele jest jeszcze do zrobienia. "Mamy program, mamy projekty (...), pokazujemy konkretne rozwiązania. Tak jak w 2015 r. mieliśmy konkretne programy, tak jest i teraz" – zaznaczyła. Szydło zapewniła, że program proponowany przez PiS zostanie zrealizowany, bo – jak powiedziała – stoją za nim konkretni ludzie.

"Dotrzymujemy słowa. Gwarantem tego jest przede wszystkim nasz lider Jarosław Kaczyński. To on jest tym człowiekiem, dzięki któremu możemy powiedzieć: tak, Polska idzie w dobrym kierunku" – podkreśliła. Dodała, że "ten dobry czas dla Polski staje się faktem i czas na to, aby został on przedłużony".

Szydło zaapelowała również do niezdecydowanych jeszcze wyborców o głosowanie na PiS. "Jeżeli państwo nie macie na kogo głosować, zastanawiacie się nad tym, to prosimy – zaufajcie nam, dajcie nam ten kredyt zaufania, który my postaramy się wypełnić" – przekonywała.

"Ogromna szansa rozwojowa otwiera się na kolejne pokolenia Nie możemy zmarnować tej szansy, która sprawi, że Polska będzie rzeczywiście państwem dobrobytu, w którym ludziom będzie się dobrze żyło, godnie żyło, w którym ludzie będą po prostu szczęśliwi" – powiedziała Szydło.

W Suchej Beskidzkiej była premier mówiła o tym, że w polityce dzięki ciężkiej pracy i determinacji wszystko jest możliwe. Podała tu przykład ostatnich wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Andrzej Duda.

"Mówię o tym państwu, żebyście nie ulegali złudzeniu sondaży. Bronisław Komorowski miał wtedy sondaże, które szybowały do blisko 70 proc. Andrzej Duda, kiedy zaczynał kampanię wyborczą, miał kilkunastoprocentowe poparcie Polaków. Potem była kampania, praca, spotkania z Polakami i wreszcie ten piękny maj, kiedy prezydentem Rzeczypospolitej został Andrzej Duda" – wspominała Szydło.

Była premier przekonywała mieszkańców Małopolski, że warto głosować na PiS. "Zachęcam, abyście spróbowali pójść razem z nami. Myślę, że czas konfliktów, różnych sporów, niepotrzebnych ataków trzeba zakończyć. Jesteśmy partią rządzącą i jesteśmy odpowiedzialni za to, co działo się tu przez ostatnie cztery lata (...). Polska to jest nasz wspólny dom. Jeśli zaufamy sobie nawzajem, jeżeli będziemy mogli pójść razem, to naprawdę uda nam się zrobić dużo więcej" – zachęcała Szydło.

W niedzielę Beata Szydło odwiedziła także Trzyciąż (woj. małopolskie), gdzie wzięła udział w święcie ziemniaka, oraz Piotrkowice i Prząsław (woj. świętokrzyskie), gdzie spotkała się z kołami gospodyń wiejskich i strażakami OSP. W Świętokrzyskiem odwiedziła również miejscowość Ciecierze, gdzie zjadła śniadanie z rodziną mającą pięcioro dzieci. 

Autor: Monika Zdziera

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil