REKLAMA

Sześć wiaduktów wyburzonych nad autostradą A1

2020-01-20 00:07
publikacja
2020-01-20 00:07
GDDKiA

Przywrócono ruch na autostradzie A1 między węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Zachód. Trasa była zamknięta w obu kierunkach od piątku wieczór z powodu wyburzania sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną A1 w Łódzkiem.

O zakończeniu utrudnień poinformował w niedzielę Hubert Graczyk z Punktu Informacji Drogowej łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W czasie prac kierowcy podróżujący A1 między południem i północą Polski musieli od piątku korzystać z objazdów.

Zdaniem GDDKiA wyburzenie wiaduktów spowodowane było ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom technicznym. W ich miejsce wybudowane będą nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych.

Według GDDKiA weekendowa "operacja" jest punktem zwrotnym na przebudowywanej A1. Od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania, wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów - zapewnia jej kierownictwo (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xxpp
Kaboom!
Dobrze, ze za PRL nie zbudowano więcej tych wiaduktów. Te są chyba ostatnie.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki