REKLAMA
BADANIE

Szef MSW Niemiec: Duży spadek liczby uchodźców - w marcu 20 tys.

2016-04-08 10:42
publikacja
2016-04-08 10:42

W marcu do Niemiec dotarło tylko 20 tys. uchodźców, czyli o dwie trzecie mniej niż w lutym - poinformował w piątek szef MSW Thomas de Maiziere. W pierwszym kwartale br. zarejestrowano blisko 170 tys. imigrantów wobec 500 tys. w ostatnim kwartale 2015 roku.

fot. Marko Djurica / / Reuters

Szef resortu spraw wewnętrznych powiedział dziennikarzom, że rzeczywista liczba przybyszy może być jeszcze mniejsza, ponieważ komputerowy system EASY, z którego pochodzą dane, dopuszcza możliwość dwukrotnej lub nawet wielokrotnej rejestracji tej samej osoby.

Z danych policji federalnej wynika, że w pierwszym kwartale tego roku granicę przekroczyło 107 tys. uchodźców - sprecyzował de Maiziere. Według policji w styczniu do Niemiec, głównie do Bawarii, wjechało 65 tys. osób, w marcu już tylko 5 tys. Dzienna liczba uchodźców jest znacznie niższa niż 200 - podkreślił minister.

De Maiziere zaznaczył, że niemieckim władzom udało się zwiększyć liczbę imigrantów, których deportowano do kraju pochodzenia po odrzuceniu ich wniosków o azyl. W styczniu i lutym br. odesłano w ten sposób 4,5 tys. osób - dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie roku zeszłego. Dzięki podpisanemu niedawno porozumieniu z Tunezją, w czwartek deportowano po raz pierwszy do tego kraju 24 osoby. Wzrosła też liczba osób, które ze względu na brak szans na azyl zdecydowały się dobrowolnie wyjechać z Niemiec. W lutym w tym trybie wyjechało 5 tys. imigrantów, przed rokiem było ich 1,3 tys.

"Imigranci, którzy mają szansę na pozostanie, powinni być szybko integrowani, a ci, którzy nie mają takiej perspektywy, muszą szybko, szybciej niż dotąd opuścić nasz kraj" - wyjaśnił minister.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

De Maiziere odmówił podania prognozowanej liczby imigrantów w całym bieżącym roku. Jak uzasadniał, ze względu na brak pewności co do długofalowych skutków umowy UE-Turcja, a także obaw, że po zamknięciu szlaku bałkańskiego migranci będą próbowali dostać się do Europy inną drogą, stawianie takich prognoz byłoby "niepoważne".

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 1,1 mln uchodźców, głównie z Syrii, Iraku i Afganistanu.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~piada
Muszą uspokoić nastroje antyislamskie bo już jest niezły dym ( polacy pracujący w Niemczech doskonale to widzą, ale ludki oglądające tv już nie )
~Baszczelik
"Imigranci... ingerowani". Marzyciel.
~abc
No to szalona Anielcia musi być zawiedziona.
Obiecała przyjmować 1 mln rocznie.
Gadanie kanclerza rzeszy UE już nic nie znaczy?
~pipiripi
a juz myslałem że artykuł jej o deportacji. ot tani chwycik dziennikarski....
~spo
niech mnie nie wkurzają, dlaczego nie napiszą dlaczego bo z Austrri jest limit dzienny wydany przez Niemcy w przyjmowaniu uchodzćów w dodatku muszą mnieć aktualne dokumenty torżsamości wszyscy są tu w Austrii ostatnio przekroczono 1 mln. w kraju gdzie jest 8 mln ludzi co 8 to azylant. Od 1 marca podnieśli podatki lepiej zarabiającym niech mnie nie wkurzają, dlaczego nie napiszą dlaczego bo z Austrri jest limit dzienny wydany przez Niemcy w przyjmowaniu uchodzćów w dodatku muszą mnieć aktualne dokumenty torżsamości wszyscy są tu w Austrii ostatnio przekroczono 1 mln. w kraju gdzie jest 8 mln ludzi co 8 to azylant. Od 1 marca podnieśli podatki lepiej zarabiającym bo ostanie 6 mies tylko kursy jezykowe dla azylantów kosztowały 1 mln euro my musimy na nich płacić, gdy Austria w tamtym tyg. oznajmiła że wyśle wojsko do ochrony granic aby ograniczyć ich liczbę to Niemcy podniesli raban że to niezgodne z układem schengen, niech mnie ci germańcy nie denerwuja bo nie wiele brakuje a wyjdziemy na lice protestowac przeciwko mieszaniu sie niemiec w sprawy suwerennego państwa.
~cccc
Manipulatorzy.
Zapomnieli dodać "przybywających", aby tytuł podpowiadał o czym jest treść.

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki