REKLAMA

Strajk przedsiębiorców w Warszawie. Zatrzymano Pawła Tanajno

2021-04-10 09:02, akt.2021-04-11 08:38
publikacja
2021-04-10 09:02
aktualizacja
2021-04-11 08:38
Strajk Przedsiębiorców

W sobotę w Warszawie w Parku Saskim obok placu Piłsudskiego zebrało się kilkadziesiąt osób z flagami "Strajku Przedsiębiorców". Jak podała policja, podczas protestu zatrzymano 11 osób. Jednym z nich był Paweł Tanajno, lider Strajku Przedsiębiorców. Widać to na jednym z nagrań z Facebooka.

W sobotę mija 11 lat od dnia katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska. Podczas tegorocznych obchodów zaplanowano m.in. uroczystości na Placu Piłsudskiego. W ich trakcie delegacje złożą wieńce przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Przed uroczystościami w rejonie placu Piłsudskiego pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami "Strajku Przedsiębiorców". Podczas protestu wybuchło parę petard. Na miejscu są znaczne siły policji, która otoczyła protestujących.

"W trakcie sobotnich zabezpieczeń policjanci zatrzymali 11 osób. Wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna z osób była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione" - podał nadkomisarz Marczak.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji dodał, że w sobotę wylegitymowano łącznie 295 osób. "Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie, nałożono także 19 mandatów karnych. Ponadto do sanepidu trafi ponad sto informacji o naruszeniu obowiązujących obostrzeń. W przypadku agresji wobec policjantów reakcja funkcjonariuszy była zdecydowana. W indywidualnych przypadkach używano środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, kajdanek i pałki służbowej" - poinformował.

Autorzy: Bartłomiej Figaj, Wojciech Kamiński, Daria Porycka

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (32)

dodaj komentarz
secundus
nietykalność cielesną? dobre sobie.... biorąc pod uwagę uzbrojenie poli…..milicji, to gotowi byli bardziej na filmy kryminalne z USA a nie pilnowanie strajku
lelo1949
Scerbe na salowego a szperacza szafkowego na noszowego do szpitala proponuję ,kto za ?zielona
kris74keh
Kasprzak z Obywateli RP też się awanturował , ale jak przyszło do wyborów to PO nawet nie zaproponowała mu miejsca w ogonie listy. To samo spotka tego awanturnika.
katzpodola
to czub i powinien siedzieć w wariatkowie.
and00
To jest komik nie opozycjonista
Człowiek Partii Kobiet
2x kandydat na prezydenta RP, otrzymywał trochę ponad 0,01% głosów, prawie 20x mniej niż bliski mu ideowo Biedroń, i ponad 300x mniej niż Duda w I turze
Faceta nie da się traktować poważnie
harrytracz
"Faceta nie da się traktować poważnie"
Ciebie również się nie da. Właśnie pokazałeś jak działają sondaże i słupki przed wyborami. Bezmózgie ameby zobaczą dwa większe słupki wśród kilku małych i polecą zagłosować na kandydata A lub B albo polecą zagłosować przeciw A lub przeciw B. Bo tak ciężko
"Faceta nie da się traktować poważnie"
Ciebie również się nie da. Właśnie pokazałeś jak działają sondaże i słupki przed wyborami. Bezmózgie ameby zobaczą dwa większe słupki wśród kilku małych i polecą zagłosować na kandydata A lub B albo polecą zagłosować przeciw A lub przeciw B. Bo tak ciężko wyguglować program wyborczy więcej niż jednego kandydata i poświęcić raz na kilka lat 30 minut i samodzielnie wybrać. Tak, dla was to za duży wysiłek. Myślenie samodzielne jest bardzo, bardzo ciężkie. Lepiej dla was iść za tłumem.
and00 odpowiada harrytracz
O co ci chodzi?
Tabajno był w sondażach przeszacowany
Często miał nawet 0,3%, a w realu dostał ponad 2x mniej
Zresztą progresywna lewica jest zawsze przeszacowywana
A o Tanajno głośno było bo jakieś zadymy wtedy też robił
and00 odpowiada harrytracz
ps
Poza tym gdzie ty żyjesz?
Jakie znaczenie ma program wyborczy???
PO było nawet zszokowane że PiS próbuje zrealizować choć część
Zresztą i tak w tych programach większość stanowiły obietnice nie będące w kompetencjach Prezydenta
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
glutek3434
kiedy do obiegu trafi 20 karCZANOW

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki