REKLAMA

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku. Powodem gwałtowne ulewy

2023-09-29 17:29, akt.2023-09-29 18:01
publikacja
2023-09-29 17:29
aktualizacja
2023-09-29 18:01

Gubernator amerykańskiego stanu Nowy Jork Kathy Hochul wprowadziła w piątek stan wyjątkowy na terenie miasta Nowy Jork z powodu gwałtownych ulew i lokalnych podtopień; w niektórych dzielnicach w ciągu zaledwie trzech godzin odnotowano sumę opadów równą miesięcznej normie - powiadomiła stacja CNN.

Stan wyjątkowy w Nowym Jorku. Powodem gwałtowne ulewy
Stan wyjątkowy w Nowym Jorku. Powodem gwałtowne ulewy
fot. G. Ronald Lopez / / ZUMA Press

W godzinach porannych czasu nowojorskiego, czyli po południu w Polsce, woda zalała wiele dróg i piwnic domów. Ulewne opady zakłóciły funkcjonowanie metra, zamknięto też terminal międzynarodowego lotniska LaGuardia. Na Brooklynie w ciągu trzech godzin spadło ponad 10 cm deszczu. Ogółem około 8,5 mln mieszkańców miasta otrzymało ostrzeżenia przed tzw. powodziami błyskawicznymi.

Amerykańskie służby meteorologiczne przewidują, że intensywne opady o wielkości około 2,5-5 cm deszczu w ciągu godziny mogą utrzymać się do piątku wieczorem czasu nowojorskiego, czyli nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

Zagrożeniem powodziowym może zostać dotkniętych nawet 25 mln mieszkańców północno-wschodniej części USA. Silne ulewy są spodziewane także m.in. w Filadelfii i Bostonie.

"Wszyscy nowojorczycy muszą zachować ostrożność. Jeśli musisz podróżować, rozważ skorzystanie z transportu publicznego i zarezerwuj sobie więcej czasu na podróż. Jeśli musisz prowadzić samochód, nie wjeżdżaj na podtopione jezdnie" - ostrzegły mieszkańców władze miasta, cytowane przez CNN.

szm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Ooo ! będzie wysyp okazji na copartcie :) autka w okazyjnych cenach i płyną do Polski :)

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki