REKLAMA
Tour de spółki

Stalprodukt kupi czeską spółkę GO Steel Frydek Mistek; cena wyniesie do 40 mln euro

2017-12-15 18:40
publikacja
2017-12-15 18:40
fot. Darren Staples / Reuters

Stalprodukt podpisał warunkową umowę kupna od spółki ArcelorMittal 100 proc. akcji spółki GO Steel Frydek Mistek z siedzibą w Republice Czeskiej - podał Stalprodukt w komunikacie.

Wejście umowy w życie uzależnione jest od uzyskania zgody na koncentrację od odpowiednich urzędów antymonopolowych w Niemczech, Austrii oraz Turcji.

Stalprodukt podał, że ostateczne wynagrodzenie, na które składa się płatność gotówkowa, płatność warunkowa oraz wartość przypisana do zawartej umowy handlowej, wyniesie do 40 mln euro.

Głównym przedmiotem działalności GO Steel Frydek Mistek jest produkcja blach elektrotechnicznych o ziarnie zorientowanym (blach transformatorowych) oraz blach walcowanych na zimno.

"Niniejsza transakcja pozwoli spółce na wzmocnienie pozycji na rynku blach transformatorowych poprzez wzrost zdolności produkcyjnych do poziomu ok. 150 tys. ton/rok oraz dywersyfikację działalności w zakresie gatunków konwencjonalnych (zakład we Frydku Mistku) oraz gatunków wysokich, tzw. HGO (zakład w Bochni)" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki