REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Stacji narciarskiej na Polanie Szymoszkowej grozi zamknięcie

2008-09-26 16:16
publikacja
2008-09-26 16:16
Dodaj Bankier.pl w Google
Po Gubałówce teraz stacji narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem grozi zamknięcie. Niedawno cztery osoby, które walczyły o odzyskanie prawa własności do działki pod trasą narciarską, wygrały sprawę przed sądem. Chodzi o niecałe 400 metrów, ale bez tego terenu trasa przestanie istnieć.

A górale chcą albo wydzierżawić ziemię spółce DORADO, do której należy stacja narciarska na Polanie Szymoszkowej, albo też sprzedać swój teren za milion euro.

Jednym z właścicieli działki jest Jan Gąsienica - Ciaptak, który zapowiada, że to czy zagrodzi swój teren zależy od negocjacji z właścicielem wyciągu. Gąsiennica - Ciaptak chce by właściciele działek mieli udział w zyskach z inwestycji.

Współwłaściel wyciągu Waldemar Sobański twierdzi, że stawki jakich żądają górale za dzierżawę terenu są astronomiczne i przynajmniej na razie na nie się nie zgadza. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, to już tej zimy Polana Szymoszkowa może podzielić los Gubałówki. Tam już czwarty rok zamknięta jest nartostrada z powodu braku zgody rodziny Byrcynów.
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki