REKLAMA

Spółka z GPW tłumaczy, po co jej jacht

2020-07-21 07:11
publikacja
2020-07-21 07:11
fot. princessyachts /

Spółka ZPUE, która zasłynęła wzięciem w leasing luksusowego jachtu, tłumaczy motywy swojej decyzji. Mowa m.in. o wzmocnieniu pozycji na rynkach państw Morza Śródziemnego.

Wczoraj opisywaliśmy bulwersujący inwestorów komunikat spółki ZPUE, która ogłosiła zawarcie umowy dotyczącej leasingu jachtu wartego 37 mln zł. W trakcie poniedziałkowej sesji akcje ZPUE potaniały o 8,92 proc. Po zakończeniu notowań ZPUE ponownie zabrała głos, tym razem tłumacząc motywy stojące za wzięciem jachtu w leasing.

- Spółka już w 2019 roku znacznie zwiększyła moce produkcyjne w zakresie produkcji stacji kontenerowych, a Zarząd ZPUE S.A. podjął decyzję o intensyfikacji działań, których efektem miało być wzmocnienie pozycji na rynkach eksportowych. Biorąc pod uwagę udział Spółki na wybranych rynkach europejskich zauważono, że potencjał ZPUE nie jest w pełni wykorzystany w krajach basenu Morza Śródziemnego, w tym głównie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, Grecji i Chorwacji – czytamy w oświadczeniu.

- Zarząd Spółki zdecydował o podjęciu starań przejawiających się wzmocnieniem rozpoznawalności marki, wywarciu na kontrahentach zagranicznych wrażenia pewności i stabilności relacji z partnerem, któremu bliskie są nawyki zaczerpnięte z kultury śródziemnomorskiej. Ponadto, jak pokazują obserwacje, wymieniony obszar geograficzny jest także doskonałym miejscem do nawiązywania współpracy z przedstawicielami biznesu wschodnioeuropejskiego – dodano.

Biuro, hotel i reklama w jednym

W komunikacie mowa jest także o wykorzystaniu jachtu jako elementu kampanii marketingowej. Spółka przekonuje, że w ten sposób wręcz zaoszczędzi, a sam jacht będzie biurem, hotelem i nośnikiem reklamowym jednocześnie.

- Wieloletnie doświadczenia ZPUE w zakresie działań marketingowych w krajach Europy Zachodniej, gdzie sześcioletni budżet kampanii reklamowych, zakładający uzyskanie wyżej opisanego celu wiązałby się z wielomilionowymi nakładami finansowymi, wskazują, że efektywność takich wydatków może znacznie przewyższać wartość kosztów wynajęcia „mobilnego biura, hotelu, i nośnika reklamowego w jednym – czytamy dalej.

- Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń ZPUE, zadowalające efekty przynosi strategia organizacji spotkań z zagranicznymi kontrahentami w miejscach nietypowych i zapadających w pamięć, które sprzyjają budowaniu zaufania, wizerunku Spółki oraz atmosfery do prowadzenia negocjacji, a odważne i oryginalne podejście wielokrotnie pomagało zbudować trwałe więzi biznesowe w branży opartej na relacjach B2B – dodano.

Jacht kupiony „okazyjnie”

Zgodnie z przypuszczeniami części inwestorów obecnych na forum Bankier.pl, spółka zapowiedziała także, że nie wyklucza możliwości wypożyczania jachtu innym podmiotom. Dodatkowo sam leasing jachtu uznano za okazję.

- Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, Zarząd Spółki zdecydował o wyleasingowaniu jachtu, który nie tylko udało się okazyjnie kupić, ale i specjalnie dostosować do pełnienia zarówno funkcji mobilnego biura, z dostępem do najnowocześniejszych narzędzi biurowo-informatycznych, jak i miejsca zakwaterowania pracowników firmy wyjeżdżających na spotkania handlowe, negocjacje umów, targi, konferencje, szkolenia, czy stacjonarne eventy dla większych grup kontrahentów, powiązane z możliwością zwiedzania okolicy jachtem – pisze spółka w komunikacie, pod którym podpisali się wiceprezes Tomasz Gajos oraz członek zarządu Krzysztof Jamróz.

- Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, jak i fakt, że szacowana wartość rynkowa jachtu, który Spółka będzie mogła sprzedać po okresie leasingu, bliska będzie 60% jego wartości początkowej, Zarząd Spółki uważa, że opisana strategia ekspansji na rynkach Europy Zachodniej i Wschodniej jest najbardziej efektywnym i dobrze rokującym rozwiązaniem – konkluduje spółka.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (34)

dodaj komentarz
ameliaaavaa
................. Nigdy nie wiedziałem, że mogę znaleźć w Internecie dobrych i niezawodnych rzucających zaklęcia, którzy naprawdę mogą pomóc ludziom takim jak ja, którzy potrzebują pomocy w związku. Zostałam oddzielona od męża, kiedy zerwał ze mną i wrócił do swojego byłego kochanka, byłam tak zdruzgotana i ................. Nigdy nie wiedziałem, że mogę znaleźć w Internecie dobrych i niezawodnych rzucających zaklęcia, którzy naprawdę mogą pomóc ludziom takim jak ja, którzy potrzebują pomocy w związku. Zostałam oddzielona od męża, kiedy zerwał ze mną i wrócił do swojego byłego kochanka, byłam tak zdruzgotana i załamana. Nie byłem już sobą, dopóki mój przyjaciel nie skierował mnie do Wielkiego Człowieka o imieniu Wielki Baba Ogbogo, który mógłby mi pomóc w mojej sytuacji. Na początku wątpiłem, a później skontaktowałem się z nim i powiedział, że zaklęcie miłosne przygotowane dla mnie, aby odzyskać męża. Po załatwieniu wszystkich potrzebnych zrobiłem wszystko, co mi polecił, i ku mojemu największemu zdziwieniu dostałem telefon od męża, że ​​wraca do domu i żałował wszystkiego, przez co mi przeszedł. Wynik był pomyślny i dzisiaj żyjemy szczęśliwie. Dałem mu słowo, że podzielę się swoim świadectwem ze światem, aby inni mogli uzyskać od niego jakąkolwiek pomoc. Możesz wysłać do niego e-mail na adres: greatbabaogbogotemple@gmail.com lub napisz do niego na jego numer WhatsApp +234902018697. Jestem bardzo szczęśliwy, dziękuję Ci Wielka BaBa Ogbogo
mlody_
Facet od 30 lat buduje markę wynosząc na ustach hasło o "firmie rodzinnej" tylko po to, żeby to wszystko zniszczyć jedną decyzją.

Teraz ZPUE już zawsze będzie mi się kojarzyć z łajbą. Marketingowo tonącą.
degrengolada
"Chciałbym mieć też czas na rozwijanie pasji: latanie, pływanie jachtowe czy motorowodne, karate, podróże… Może np. cały sezon na jachcie na Karaibach" - mówił 2 lata temu prezes Bogusław Wypychewicz w firmowym biuletynie, wydanym przy okazji 30-lecia firmy – przypomina Kamil Zatoński „Puls Biznesu”. "Chciałbym mieć też czas na rozwijanie pasji: latanie, pływanie jachtowe czy motorowodne, karate, podróże… Może np. cały sezon na jachcie na Karaibach" - mówił 2 lata temu prezes Bogusław Wypychewicz w firmowym biuletynie, wydanym przy okazji 30-lecia firmy – przypomina Kamil Zatoński „Puls Biznesu”.

ten cytat w sumie obnaża wszystko.

Polecam artykuł: "Czym się bawić? O zabawkach adekwatnych do wieku dziecka" na portalu dziecisawazne.pl
kaszankanamaxa
Trza było kuźwa sanki, narty, rakiety śnieżne i ciepłe futerka wziąć w leasing i do Skandynawii się wybrać podbijać tamtejsze rynki i niewykorzystane możliwości :)
elear
Po co się tak ograniczali. Mogli od razu kupić rakietę i podbijać rynki międzygalaktyczne z kapitanem Bombą...
Najgorsze, że nikt z tym nic nie zrobi, tylko jak zwykle mniejszościowi dostali po r y j u, znaczy po portfelu. No, ale jak rząd pokazuje, że tak można, to trudno się dziwić.

PS. A i kupujcie tylko
Po co się tak ograniczali. Mogli od razu kupić rakietę i podbijać rynki międzygalaktyczne z kapitanem Bombą...
Najgorsze, że nikt z tym nic nie zrobi, tylko jak zwykle mniejszościowi dostali po r y j u, znaczy po portfelu. No, ale jak rząd pokazuje, że tak można, to trudno się dziwić.

PS. A i kupujcie tylko Polskie! :>
degrengolada
spółka o kapitalizacji 271 600 000 zł kupuje arcykosztowny jacht za 37 000 000 zł. Za mali jesteście żeby kupować zabawkę za przeszło 13% wartości spółki.

"Spółka przekonuje, że w ten sposób wręcz zaoszczędzi"

Czy wyście już całkowicie powariowali ?
marszalek2020
Sławomir N. już w prokuraturze zeznaje jak się takie wałki z kupowaniem czegoś za granicą robi.
Trzeba czytać i uczyć się! Ja już się nie mogę doczekać na to co on tam naopowiadał :)
degrengolada odpowiada marszalek2020
pewnie, że tak. Za brak wpisania do zeznania zegarka wartego kilkanaście tysięcy złotych został zdymisjonowany z urzędu ministra, a te wilki morskie 37 000 000 złotych akcjonariuszy wyrzucili na szerokie wody jakby to było nic :)
elear odpowiada degrengolada
Sasin utopił 100 mln zł w wybory, które się nie odbyły.
Tchórzewski wydał miliardy spółek energetycznych w kopalnie na przejedzenie i nic.
PIS 5 rok dzielnie buduje elektrownie atomową, chociaż nie wie jeszcze gdzie (ale najważniejsze krytykować innych, bo dłużej nic nie robili).
Tchórzewski obsadził każdego
Sasin utopił 100 mln zł w wybory, które się nie odbyły.
Tchórzewski wydał miliardy spółek energetycznych w kopalnie na przejedzenie i nic.
PIS 5 rok dzielnie buduje elektrownie atomową, chociaż nie wie jeszcze gdzie (ale najważniejsze krytykować innych, bo dłużej nic nie robili).
Tchórzewski obsadził każdego swojego syna na stanowiska dyrektor+, to nie nepotyzm, to specjaliści ;)

Uwielbiam tą ich podwójną, bogobojną i patriotyczną moralność :)
degrengolada odpowiada elear
niestety są to wpadki PiS, artykuł natomiast nie dotyczy polityki tylko łajby ze złota

Powiązane: Giełdowe kontrowersje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki