REKLAMA

Spółka Orzeł podpisał umowę na zakup 78 proc. akcji spółki Astor

2010-10-04 15:44
publikacja
2010-10-04 15:44
Notowana na NewConnect spółka Orzeł, internetowy dystrybutor opon, podpisał umowę inwestycyjną na zakup 78 proc. akcji firmy z branży oponiarskiej Astor. Spółka zainwestuje w projekt 1,68 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Przejęcie pakietu kontrolnego zostanie sfinansowane z nowej emisji akcji serii D, z której Orzeł (Opony) zamierza pozyskać blisko 2,6 mln zł. Pozostałe z emisji środki spółka przeznaczy na wsparcie nowego podmiotu w formie kapitału obrotowego.

"Przejęcie Astor'a pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oponiarskim oraz zwiększyć przychody grupy. Jest to kolejny krok w realizacji przyjętej strategii biznesowej, która zakłada konsolidację rynku, co pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój w zakresie Brokera Oponiarskiego" - powiedział cytowany w komunikacie mówi Jacek Orzeł, prezes Orzeł Opony.

"Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków, które pozyskamy z emisji akcji serii D. Jestem przekonany, że inwestorzy po raz kolejny obdarzą nas zaufaniem i zaakceptują nasze plany inwestycyjne" - dodał.

Astor prowadzić będzie obsługę flot samochodowych. Spółka powstała poprzez wydzielenie działu innej firmy z branży oponiarskiej. Roczne przychody wyodrębnionej części przedsiębiorstwa w 2009 roku wyniosły 8 mln zł.

W ramach nowej emisji Orzeł wyemituje do 1.125.555 akcji serii D, których cena emisyjna ustalona została na poziomie 2,30 zł za akcję. Prawa poboru notowane będą do 8 października, a zapisy na akcje potrwają od 7 do 14 października br.

Każde sześć praw poboru uprawnia do zakupu jednej nowej akcji spółki Orzeł Opony.

Orzeł (Opony) jest drugim w kraju sprzedawcą opon przez internet oraz prowadzi serwisy wymiany i naprawy opon. Spółka prowadzi również działalność w zakresie zbiórki opon zużytych, a obecnie buduje zakład recyklingu opon. Orzeł pozyskała na ten cel ponad 17 mln zł dotacji ze środków budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki