Soros wychodzi z Wall Street i kupuje złoto

George Soros aż o 37% ograniczył zaangażowanie w amerykańskie akcje – wynika z najnowszego raportu jego funduszu. 86-letni miliarder mocno zainwestował za to w kopalnie złota.

Jak co kwartał, amerykańskie media wczytują się w kwartalne raporty, które do Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przesyłają podmioty obsługujące inwestycje największych graczy na rynku akcji. Tym razem w centrum uwagi znaleźli się najwięksi – Warren Buffett, który kupił udziały w Apple oraz George Soros, który dokonał ciekawego zwrotu w swojej strategii inwestycyjnej.

George Soros
George Soros (fot. MajREPORTER / )

Jak wyliczył Bloomberg na podstawie dokumentu dostępnego na stronach SEC, w pierwszym kwartale tego roku wartość wykazywanych przez Sorosa instrumentów spadła o 37%. Główną pozycję w publikowanym portfelu zajmuje 2,1 mln opcji put na fundusz ETF odzwierciedlający indeks S&P500. W stosunku do grudnia Soros dwukrotnie zwiększył wartość zakładu na spadek głównego amerykańskiego indeksu.

Największą pozycją w amerykańskim portfelu Sorosa nieoczekiwanie stały się akcje Barrick Gold – największego producenta złota na świecie - na które przeznaczył w pierwszym kwartale 264 miliony dolarów. Dodatkowo jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie ujawnił posiadanie 1,05 mln opcji kupna na fundusz ETF SPDR Gold Trust.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku złoto podrożało o 16%. Był to najbardziej zyskowny kwartał od 1986 r. Z kolei akcje Barrick Gold od początku roku podwoiły swoją wartość.

Telepizza wchodzi na giełdę. Soros jednym z inwestorów

Telepizza wchodzi na giełdę. Soros jednym z inwestorów

Od niedawna hasło „kupić Telepizzę” nie musi wiązać się z zamówieniem jedzenia. Wśród inwestorów powracającej na giełdowe parkiety hiszpańską spółkę znajduje się m.in. George Soros.

Więcej o pierwszym kwartale na rynku złota w artykule „Kryzys wrócił, a wraz z nim popyt na złoto”.

Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~aaa

Soros ten potomek Chazarów wie doskonale że jego czas się kończy i pewnego dnia zostanie bez grosza jest już taka osoba na świecie ktora jest sprytniejsza od niego i go przechytrzy.Tak tak proszę pana pan się nie wywodzi z ludów semickich i do starożytnych izraelitów panu daleko.Kiedyś prawdziwi potomkowie Izraelitów was Chazarów wypędzą tak jak zrobiła to Ruś Kijowska zostaniecie bez waszych pieniędzy to już zaczyna się spełniać zdajesz sobię sprawę że czasu coraz mniej twój plan się rozsypię

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~mike

Oby to była prawda dobry człowieku ! Niestety - wydaje mi się że chyba sam Bóg musi zrobić z nim (z nimi) porządek , bo ja takiej siły na Ziemi w tej chwili nie widzę ... On / Oni pociągaja za wszystkie sznurki, a to wszsytko przez to że każdy człowiek dostaje małpiego rozumu gdy widzi pieniądze, dlatego On/Oni mogą rządzić nami spokojnie jak bydłem, bo wiedzą że nigdy nie mamy dość pieniążków (a niektórzy z nas potrzebują ich po prostu żeby przeżyć, co i tak na jedno wychodzi).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~inwestor88

nalezy do wszystkiego podchodzic z rozsadkiem. inwestujac od wielu lat juz sam wiem jak postepowac i kiedy kupowac zloto

! Odpowiedz
1 11 ~Tantaloc

"W pierwszych trzech kwartałach tego roku złoto podrożało o 16%."
O rany, albo ja tak zapiłem że juz nagle październik albo autor ma problem i potrzebuje isc do AA.......

! Odpowiedz
3 14 ~Rzeszowski

A nie możnaby po prostu jednym zdaniem? "Szkoda, że on żyje''

! Odpowiedz
3 14 ~as

Wcielenie zła.

! Odpowiedz
4 1 ~plutarch

Putass?

! Odpowiedz
8 18 ~Przytomny

Treść powyższego artykułu kierowana do naiwnych drobnych inwestorów pojawiła się w całej Europie. Tego samego dnia. Czy analityki wujki dobra rada, karne pismaki i grube ryby sa tak empatyczne że z dobroci raczą sugerować gawiedzi niebotyczne wzrosty złota i konieczność pakowania się bo inaczej leming straci życiową szansę? Wzruszające. Oni dbają o nas każdego dnia w ten sam sprawdzony sposób. Kupujta na górce GDXY bo rednecki dziś chcą spławić towar i odkupić za pare dni jak nadejdzie właściwa korekta. hahahahahahahahahahahahaha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~lolopindolo

Przecież nie musisz inwestować w złoto, możesz nabyć "tanie" amerykańskie akcje lub obligacje eurozony, o ujemnej rentowności albo potrzymać sobie na koncie w banku jeny, dolary, czy euro, każdego dnia coraz bardziej rozwadniane dodrukiem.... Gdyby nie manipulacje na fixingu w LBMA przez m.in. Deutsche Bank, Scotia etc... i shortowanie złota "papierowymi" kontraktami na Comex, to uncja złota w relacji do dolara wynosiłaby dzisiaj pewno ze 3000 dol. biorąc pod uwagę samą inflację pieniądza w USA.od 2009r. Tu chodzi o pokazanie nam ludkom, że złoto to przeżytek, bo papierowy pieniądz jest PEWNY i może zastąpić cenny kruszec, którego niestety nie można DODRUKOWAĆ... Jak życie pokazuje, dajemy się nabrać jak małe dzieciątka, ale zapewne do czasu, gdy ekonomia globalna nie klęknie z nadmiaru długu.... i pojawi się bezrobocie, brak perspektyw, przejęcia hipotek, upadek funduszy emerytalnych etc... Oczywiście niegdy to nie nastąpi, bo jest świetnie i cudownie, a bezrobocie w USA wynosi tylko 5% :-):-):-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~inwestor777

Niewiedzo totalna -tu masz odpowiedż skąd takie dane są brane.

http://news.globtrex.com/wiadomosci/wielki-inwestor-george-soros-stawia-na-kryzys/

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO 0,02% 1 466,15
2019-12-10 00:26:00
MIEDŹ 0,92% 6 080,75
2019-12-09 19:59:00
ROPA -0,50% 64,05
2019-12-09 23:56:00
SREBRO 0,00% 16,66
2019-12-10 00:26:00
PLATYNA 0,02% 897,05
2019-12-10 00:26:00

Znajdź profil