REKLAMA

Największa sieć sklepów alkoholowych otwarta w każdą niedzielę

2022-11-04 14:30
publikacja
2022-11-04 14:30

Sieć sklepów alkoholowych Duży Ben omija zakaz handlu w niedzielę. Klienci mogą zrobić zakupy w wybranych placówkach przez siedem dni w tygodniu. Market korzysta z metody "na ochroniarza". Wewnątrz pojawiły się kasy samoobsługowe, a wiek kupującego weryfikuje pracownik niebędący sprzedawcą. 

Największa sieć sklepów alkoholowych otwarta w każdą niedzielę
Największa sieć sklepów alkoholowych otwarta w każdą niedzielę
/ Bankier.pl

"Otwieramy w niedzielę" - ogłasza sporych rozmiarów baner przed drzwiami Dużego Bena na jednym z wrocławskich osiedli. Największa sieć sklepów alkoholowych w Polsce wprowadziła kasy samoobsługowe do części swoich punktów. Szczegółowe informacje o tym, które markety sieci są otwarte w niedzielę, można znaleźć na oficjalnej stronie firmy. W wybranych placówkach klienci zrobią zakupy przez cały tydzień. 

Jak wyglądają zakupy w Dużym Benie? Po wejściu do sklepu Pani (najprawdopodobniej pełniąca funkcję "Ochroniarza") informuje, że "dzisiaj nie jest dostępna sprzedaż wyrobów tytoniowych, natomiast za pozostałe produkty można płacić wyłącznie bezgotówkowo korzystając z kas samoobsługowych". Po wybraniu produktów kupujący samodzielnie skanuje je w kasie i płaci kartą płatniczą, telefonem lub Blikiem. 

Bankier.pl

Zastrzeżenia może budzić tylko jedna kwestia. Pracownik sklepu weryfikuje wiek kupującego, w końcu głównym towarem jest jednak alkohol. Podczas procesu płatności za zakupy za pośrednictwem kasy samoobsługowej, na ekranie urządzenia pojawia się pytanie: "Czy klient urodził się przed 2004 r.?". Poniżej wybrać można jedną z dwóch odpowiedzi: "TAK" lub "NIE". Ten element ankiety wypełnia Pani, która w danym momencie sprawuje pieczę nad marketem.

"Za czynności bezpośrednio związane z handlem można by uznać czynności wykonywane w placówce handlowej, niezbędne do zawarcia transakcji sprzedaży (w szczególności przyjmowanie i realizacja zamówień, ekspozycja towaru, brakowanie, usuwanie produktów wadliwych lub przeterminowanych, pakowanie) oraz jej realizacji (np. gdy faktyczne wydanie towaru następuje w terminie późniejszym niż transakcja), a także wszelkie czynności związane z przygotowaniem placówki handlowej do handlu (np. przygotowanie kas, rozdział gotówki, odprawy pracowników), jak również czynności związane z zakończeniem handlu w danym dniu i zamknięciem placówki (np. przeliczenie i rozliczenie utargu, sprawdzenie zabezpieczeń, włączenie alarmu)" - podaje PIP oraz dodaje, że "za obejście ustawy należałoby uznać powierzanie powyższych czynności w ramach dodatkowych obowiązków pracownikom lub zatrudnionym wykonującym w placówce handlowej od poniedziałku do soboty handel lub inne czynności związane z handlem".

Jednocześnie Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że do czynności bezpośrednio związanych z handlem, nie można zaliczyć m.in.: ochrony obiektu, sprzątania obiektu przez ekipę sprzątającą oraz prac konserwatorskich i serwisowych związanych z obsługą sprzętu.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (11)

dodaj komentarz
baibina
Ukraińskich "Heroiów" nad Wisłą przybyło to i liczba klientów Big Bena zainteresowanych spozyciem 7 dni w tygodniu 24 h na dobe wzrosła!
karland
No i super niedziela bez wódki to nie niedziela.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki