REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Shoper przewiduje kontynuację dezinwestycji w e-commerce w Polsce, wchodzi do Rumunii

2023-03-01 12:46
publikacja
2023-03-01 12:46

Shoper spodziewa się, że trend dezinwestycji w e-commerce w Polsce będzie kontynuowany, ale nie wśród liderów, lecz w drugiej lidze - poinformował podczas telekonferencji z mediami prezes spółki Marcin Kuśmierz.

Shoper przewiduje kontynuację dezinwestycji w e-commerce w Polsce, wchodzi do Rumunii
Shoper przewiduje kontynuację dezinwestycji w e-commerce w Polsce, wchodzi do Rumunii
/ Pixabay

"Widzimy podwyższoną aktywność w zakresie przejęć, czy połączeń. Wielu dostawców usług e-commerce, czy sklepów internetowych, także tych dużych marek, wystawionych jest na sprzedaż, bądź przygotowuje się do sprzedaży. Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że część biznesów została mentalnie jeszcze w okresie pandemii. Trochę ze zbyt dużym optymizmem i nadzieją, co do przyszłości, iż rynek e-commerce będzie się rozwijał w nieskończoność w tempie wysokich kilkudziesięciu proc. Bez inwestycji, bez rozwoju, bez odróżnienia się od konkurencji. Dzisiaj widać, że to zbiera swoje żniwo, że ci, którzy nie inwestowali w okresie pandemii i mieli zbyt dużo optymizmu, i nie pracowali nad ofertą i bazą konsumencką, dzisiaj mają problem. Koszt finansowania rozwoju dla wielu graczy robi się tematem bardzo trudnym" - powiedział prezes.

"Jeśli chodzi o platformy handlowe (...) spodziewamy się, że dezinwestycje będą kontynuowane. One już nie będą dotyczyły największych marek na rynku marketplace-ów. Ci najsilniejsi już zostali, ale widzimy, że inwestują mniej, są skupieni na cięciu kosztów. Trochę zaniechali rozwoju nowej oferty produktowej. Spodziewamy się, że ta druga liga dostawców e-commerce, czy platform handlowych, może dalej ograniczać swoją działalność. Może być celem przejęć, czy połączeń, albo zaprzestać działalności" - dodał.

Kuśmierz przewidywał w listopadzie 2022 roku wyjście z polskiego rynku dużego gracza e-commerce.

Shopee Polska, jeden z liderów naszego rynku, 13 stycznia br. zakończył działalność w Polsce.

Przedstawiciele Shopera poinformowali w środę, że spółka rozpoczyna działalność na rynku rumuńskim poprzez partnerstwo z Gomag, który jest liderem rynku sklepów internetowych.

Prezes zapowiedział, że Shoper może dużo "namieszać" na tym rynku.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki