REKLAMA

Senat USA przesunął głosowanie ws. zawieszenia działalności rządu na poniedziałek

2018-01-22 06:31
publikacja
2018-01-22 06:31

Zawieszenie działalności rządu USA spowodowane nieuchwaleniem prowizorium budżetowego będzie kontynuowane w poniedziałek. Senat USA przesunął głosowanie na godzinę 12 w południe czasu miejscowego (godz. 18 w - Polsce) - poinformowała AP.

fot. Joshua Roberts / / Reuters

Działalność amerykańskiego rządu federalnego pozostaje zawieszona, ponieważ Kongres USA nie uchwalił ustawy budżetowej na bieżący rok finansowy, ani nie zgodził się na przedłużenie prowizorium budżetowego.

Głosowanie nad projektem ustawy o finansowaniu rządu do 8 lutego zaplanowane było - na poniedziałek na godzinę 06.00 GMT czyli 07.00 czasu polskiego, jednak zostało ono odroczone.

Ostatnie zawieszenie działalności rządu rządu miało miejsce w 2013 r.; trwało 16 dni.

Tematy, które są poruszane podczas negocjacji dotyczą problemów związanych z emigracją, a także "zwiększonych wydatków na obronę, pomocy w przypadku katastrof naturalnych i innych ważnych spraw" - powiedział lider większości w Republikańskiej w Senacie Mitch McConnell. (PAP)

mbud/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING

Komentarze (2)

dodaj komentarz
oko1
Do tych co czerwone łapki klikali...
I co zrobił sobie krzywdę ?? Przesunął do lutego i tak w kółko naiwniacy
oko1
Po co ten cały cyrk ? Przecież wiadomo że najwiekszy oszust tego świata krzywdy sobie nie zrobi.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki