REKLAMA

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen rozmawiała z chińskim wicepremierem Liu He

2021-10-26 05:20
publikacja
2021-10-26 05:20
Sekretarz skarbu USA Janet Yellen rozmawiała z chińskim wicepremierem Liu He
Sekretarz skarbu USA Janet Yellen rozmawiała z chińskim wicepremierem Liu He
fot. Gary Cameron / / Reuters

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen rozmawiała zdalnie w poniedziałek z chińskim wicepremierem Liu He i "szczerze poruszyła sprawy budzące zaniepokojenie" - głosi komunikat Departamentu (ministerstwa) Skarbu. Według komunikatu poruszono kwestie makroekonomiczne i finansowe w USA i Chinach.

Chińskie ministerstwo handlu poinformowało, że Chiny wyraziły zaniepokojenie wysokością amerykańskich ceł i domagały się "sprawiedliwego traktowania chińskich firm".

Obie stronu uznały, że wydarzenia w ich gospodarkach "mają poważne następstwa dla gospodarki światowej".

Reuter zauważa, że od czasu objęcia urzędu prezydenta USA przez Joe Bidena nastąpiło ożywienie wzajemnych kontaktów gospodarczych po wojnie handlowej rozpoczętej przez poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa.

Liu rozmawiał już wcześniej z Yellen oraz ze specjalną przedstawicielką USA ds. handlu Katherine Tai.

Równocześnie jednak administracja Bidena krytykuje Pekin za naruszenia praw człowieka i stara się zmobilizować inne bogate państwa do stworzenia wspólnego frontu przeciwko Chinom. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
przedsiebiorca30
Powoływanie się Chin na protekcjonistyczne podejście Ameryki, cła czy nierówne traktowanie, to żart w stylu mojego ulubieńca z tego forum. Od razu można poznać skąd czerpie komunikaty :) Rynek chiński jest jednym z najbardziej regulowanych i do tego ograniczonych dla firm zewnętrznych z tzw. państw o gospodarce kapitalistycznej Powoływanie się Chin na protekcjonistyczne podejście Ameryki, cła czy nierówne traktowanie, to żart w stylu mojego ulubieńca z tego forum. Od razu można poznać skąd czerpie komunikaty :) Rynek chiński jest jednym z najbardziej regulowanych i do tego ograniczonych dla firm zewnętrznych z tzw. państw o gospodarce kapitalistycznej (trudno określić co jest kapitalizmem, a co nie jest w dzisiejszych czasach, więc stąd określenie tzw.). Propaganda w państwach które mają systemy społeczno-polityczne stanowione przez reżimy, zapomina się na forum międzynarodowym i nie widzi śmieszności w wygłaszanych przez siebie tezach. To działa wewnątrz reżimów z przygotowanym społeczeństwem, ale nie na zewnątrz. Oczywiście nie robię tutaj z USA wzoru, ale przekaz jest o wiele bardziej spójny i zazwyczaj bliższy rzeczywistości.

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki