Sejmowa komisja poparła projekt PSL ws. zmiany czasu

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa PSL, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy. Czas letni miałby obowiązywać cały rok, od 1 października 2018 r. - wyjaśnił w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

(fot. Sportactive / YAY Foto)

Prezes PSL podkreślił na konferencji w Sejmie, że nie jest to finał prac, bo było to pierwsze czytanie. "Ale taka deklaracja wszystkich partii na komisji jest niesamowita, to się strasznie rzadko zdarza" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

"Nie mogę powstrzymać radości, bo to jest jeden z niewielu projektów, który cieszy się takim poparciem społecznym i posłów" - powiedział lider Stronnictwa.

PSL motywowało swój projekt - który przygotował poseł ugrupowania Marek Sawicki - m.in. względami ekonomicznymi, zdrowotnymi i społecznymi.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.(PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ hgt/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 janbury12

Jan; POPIERAM POWINIEN byc uchwalony czas zimowy

! Odpowiedz
11 5 karbinadel

Pomysł dobry, tylko wykonanie do .... Powinno się zostawić czas zimowy, a nie letni. Jak już kilku kolegów napisało - to jest właśnie naturalny czas w naszej strefie geograficznej

! Odpowiedz
7 5 ajwaj

Jesli PSL - podróba TAMTEGO PSL, a w zasadzie ZSL z komuny :) kopiuje realne pomysly Ros.Fed - jest wiele lepszych ...

Np. macierzynski kapital po ur. kolejnego dziecka np. na male mieszkanie, czy hektar na glowe rodziny na wschodzie kraju itd. itp

! Odpowiedz
2 6 fx69

Nie wiem czy kolego jesteś w trakcie nauki w szkole, dopiero przed czy może już po (demencja ?) i wszystkie Twoje komentarze kompletnie nie mają składni, więc prośba: może zanim klikniesz wyślij, przeczytaj co napisałeś.
Polska język - trudna mowa...

! Odpowiedz
9 12 kryptochrom

Naturalnym czasem jest czas zimowy .To letni wprowadzono. Czas słoneczny jest tym naturalnym i słońce góruje i jest najjaśniej o 12:00. Godziny pracodawca i pracownik sami sobie mogą ustalać względem wschodów słońca, ale niech nie będzie tego zamieszania z przestawianiem czasu. Dla zdrowia i zegara biologicznego (za odkrycie tego był nobel 2017) zdrowszym czasem jest czas zimowy- naturalny!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 7 fred_

To nie jest dobre rozwiazanie. W zimie bedzie 2h roznicy miedzy nami i niektorymi krajami Europy. Zle dla biznesu, chyba ze ludzie w PL maja zamiar pracoeac do 20stej zamiast do 18stej

! Odpowiedz
4 10 kryptochrom

godziny pracy można samemu sobie ustalić dowolne bez względu na zegarek. Zarówno pracodawca jak i pracownik może zarządzać godziną pracy .Ważne żeby nie było tego głupiego przestawiania.

! Odpowiedz
5 6 silvio_gesell odpowiada kryptochrom

Naturalnym czasem jest czas zimowy, i dlatego najwiecej dzieci rodzi się w lipcu i sierpniu, poczętych w wyniku zmiany czasu w październiku na zgodny z rytmem biologicznym. Kto rano wstaje...

! Odpowiedz
5 1 trollmaster odpowiada silvio_gesell

Prawda, czas zimowy jest naturalny, ale to PSL, więc czego się spodziewać.

! Odpowiedz
1 2 fx69 odpowiada silvio_gesell

ale bzdury :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil