REKLAMA

Scholz przeciwny zakazowi wjazdu dla rosyjskich turystów

2022-08-15 19:00
publikacja
2022-08-15 19:00
Scholz przeciwny zakazowi wjazdu dla rosyjskich turystów
Scholz przeciwny zakazowi wjazdu dla rosyjskich turystów
fot. FABRIZIO BENSCH / / Reuters

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, będący gościem spotkania premierów państw nordyckich w Oslo, wyraził w poniedziałek swój sprzeciw wobec propozycji zakazu wjazdu do UE dla rosyjskich turystów. Wiele osób ucieka z Rosji, nie zgadzając się z reżimem Władimira Putina - zauważył.

"To nie jest wojna narodu rosyjskiego, to jest wojna Putina (...). Wszystkie podejmowane przez nas decyzje nie powinny komplikować wyjazdu z kraju lub ucieczki od dyktatury w Rosji" - oznajmił Scholz na wspólnej konferencji prasowej z premierami państw nordyckich.

Wśród przywódców państw nordyckich za ograniczeniem możliwości wyjazdów zagranicznych dla Rosjan zdecydowanie opowiedziała się premier Finlandii Sanna Marin. "Nie może być tak, że na Ukrainie giną ludzie, a Rosjanie przyjeżdżają do centrów handlowych na zakupy. Uważam, że to nie jest w porządku" - przekonywała Marin.

Odnosząc się do tej kwestii premier Danii Mette Frederiksen oraz szefowa rządu Szwecji Magdalena Andersson oznajmiły, że w sprawie zakazu wjazdu dla Rosjan należy "rozważyć wszystkie za i przeciw".

Premier Norwegii Jonas Gahr Store, państwa nienależącego do UE, zgodził się, że sprawa rosyjskich turystów "nie jest czarno-biała" i "należy podjąć dyskusję". Store oświadczył, że jego kraj wprowadzi w życie ustalenia UE, jeśli Unia uzgodni kolejne sankcje wobec Rosji. (PAP)

zys/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
tubak
No my w Polsce zakazujemy nawet Czajkowskiego. Teraz kochamy Ukraińców. A Zełenski mówił wczoraj że to nasza wojna. Brawo .
jpelerj
Nasza, bo ktoś to jednak musi finansować. Przecież nie bankrut, jakim jest już UKR. Wojna kosztuje.
prs
W ramach owej "litosci" nad rodem ruskich, gazpjutin zasypie jewrope swoimi szpiegami..ale co tam..

Szulc.. "sie nie nadaje" na tzw "lidera", policy maker-a..
Zamiast mozgu ma jajecznice..
blind-oln
Tymczasem zbrodniarze z Buczy wypoczywają na plażach Włoch i Grecji. Dzięki Scholz, że tak się o nich troszczysz.
najmadrzejszy
Rosje sankcjonują kraje co maja łącznie może 15% ludzi swiata.
Gdy ogladam kanal informacyjny na yt z Indii widze, ze tam wszyscy na forum za Rosją. W Chinach podobnie. W Niemczech tez sporo za Rosją.....
Ameryka wznowila handel papierami ruskimi, A Saudyjska kupuje od Ruskich rope, bo tania. Indie tez. My zostaniemy na mrozie...
jpelerj
Jak PL tak bardzo chce, to rząd może wprowadzić zakaz jak to zrobili Bałtowie czy Czechy. Na co czekają? Jak polski rząd PIS przestał kupować węgiel, to nie czekał na nikogo innego z UE. To teraz też przecież mogą zakazać wjazdu.
karbinadel
Bo należymy do Schengen i taki zakaz będzie ciężko egzekwować bez zgody innych państw. Nie będziemy przecież kontrolować granic wewnętrznych żeby paru Rusków zatrzymać
jpelerj odpowiada karbinadel
Jakoś Bałtowie i Czechy nie mają z tym problemu, a o ile wiem, nie wyszli z Schengen, prawda?
Raffmo
Wprowadzić natychmiastowy zakaz wydawania wiz turystycznych. To tak jakby Niemcy jeździli we wrześniu 1939 r. do Francji podczas, gdy ich wojska bombardowały polskie miasta.

Jak ktoś jest normalnym Rosjaninem i nie popiera Putina to może wystąpić o wizę humanitarną lub azyl. Podpisuje na granicy lub przy wydaniu takiej wizy
Wprowadzić natychmiastowy zakaz wydawania wiz turystycznych. To tak jakby Niemcy jeździli we wrześniu 1939 r. do Francji podczas, gdy ich wojska bombardowały polskie miasta.

Jak ktoś jest normalnym Rosjaninem i nie popiera Putina to może wystąpić o wizę humanitarną lub azyl. Podpisuje na granicy lub przy wydaniu takiej wizy oświadczenie, że nie popiera wojny z Ukrainą i polityki władz faszystowskiej roSSji.
abcx
Najlepiej strzelać na granicach bez ostrzeżenia: do Ruskich za Putina, do Polaków za Kaczyńskiego, do Węgrów za Orbana itd.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki