REKLAMA

Sąd wypuścił notariuszy podejrzanych o pomoc w wyłudzaniu nieruchomości

2018-05-25 10:31
publikacja
2018-05-25 10:31

Sąd zdecydował o wypuszczeniu Jana S. i pozostałych czterech notariuszy podejrzanych o pomoc w wyłudzaniu nieruchomości od osób w ciężkiej sytuacji życiowej. Sędzią w Sądzie Okręgowym w Gdańsku jest żona Jana S. - podaje portal TVP Info.

/ YAY Foto

Jana S. i czterech innych notariuszy zatrzymano w związku z zarzutami niedopełnienia obowiązków i pomocnictwa w oszustwach. Żona jednego z rejentów jest sędzią w sądzie, który podejmuje decyzje w tej sprawie, co każe pytać o potencjalny konflikt interesów - wskazuje portal.

Z powodu, że właśnie ten sąd wypuścił podejrzanych z aresztu, prokuratura zapowiedziała zażalenie na tę decyzję i chce zażądać wyłączenia całego sądu z tej sprawy - podaje za swoim źródłem TVP Info.

Zatrzymani to czterej rejenci z Trójmiasta i jeden z Warszawy, którzy mieli potwierdzać umowy lichwiarskich pożyczek pod zastaw nieruchomości udzielanych osobom w trudnej sytuacji życiowej. Umowy były skonstruowane w taki sposób, że na ich podstawie pożyczkodawcy przejmowali zastawione mieszkania i domy.

Notariusze usłyszeli łącznie aż 120 zarzutów, a prokuratura złożyła do Sadu Okręgowego w Gdańsku wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd odrzucił ten wniosek. Nie zastosował również wobec nich żadnego innego środka zapobiegawczego. (PAP)

nmk/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kzabor
Gdańsk jest lepszy od Sycylii, a na pewno sądy.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki