Sąd: prace społeczne przez rok za znieważanie w internecie prezydenta RP

Karę ograniczenia wolności wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Lublinie 43-letniemu Grzegorzowi J. za znieważanie w lipcu 2015 r. ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w komentarzu zamieszczonym w internecie.

Sąd uznał, że Grzegorz J. publicznie znieważył słowami wulgarnymi prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skazał go za to na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. podłym łajdakiem, niewolnikiem z WSI. Oskarżony posługiwał się nickiem jenotic.

Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Łaguna.

Jak dodał, przy wymierzaniu kary sąd wziął pod uwagę, że Grzegorz J. już w przeszłości popełniał podobne czyny. Za obraźliwe wpisy na portalach znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu.

Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne - powiedział sędzia Łaguna.

Wyrok jest nieprawomocny. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów. (PAP)

ren/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~HAHA

Jak się nazywa ktoś kto sprzedaje się?

! Odpowiedz
0 1 ~TW

To jest właśnie sprawiedliwość w POLSCE.

! Odpowiedz
0 3 ~BOLEK

SUMLIŃSKI udowodnił w sądzie że KOMOROWSKI był powiązany z WSI i nie ma o czym gadać,wstyd i hańba dla niby wymiaru sprawiedliwości.

! Odpowiedz
0 4 ~Robieni_w_Bambuko

A to ciekawe jak ten nasz WS ma hipokryzję z tyłu głowy. Sędzia Cezary Skwara ubliża Kaczyńskiemu od zbrodniarzy (bo Hitler - "niczym Führer") to niechybnie zbrodniarz. Nawet po niemiecku coś tam nabazgrał. No tak , ale on tylko ubliżał Kaczyńskiemu a nie przez. Komorowskiemu zamieszanemu w aferę WSI.

cytat " ... "Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne"
- tak to nie jest zabawne jak Sądy są stronnicze i nie apolityczne. Czas na zmiany w WS.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~Pytanie

A co będzie,jak ów jenotic miał rację?

! Odpowiedz
0 6 ~R12

I tym samym sąd złamał Konstytucję RP a dokładnie art. 54.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil