REKLAMA

S&P obniża rating GetBacku do najniższego możliwego poziomu

2018-05-18 08:16
publikacja
2018-05-18 08:16
S&P obniża rating GetBacku do najniższego możliwego poziomu
S&P obniża rating GetBacku do najniższego możliwego poziomu
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Kolejny dzień, kolejna negatywna informacja dla akcjonariuszy i obligatariuszy GetBacku. Tym razem chodzi o rating od agencji S&P.

Agencja S&P Global Ratings przywróciła krótko- i długoterminowy rating GetBacku i jednocześnie obniżyła obie noty do poziomu D. To najniższy szczebel z możliwych, nadawany w momencie, gdy emitent przestaje regulować swoje zobowiązania.

- Obniżyliśmy ratingi do D/D, ponieważ uważamy GetBack za podmiot w stanie upadłości, po tym, jak spółka poinformowała o zaprzestaniu regulowania swoich zobowiązań. Po tym, jak na wniosek zarządu sąd we Wrocławiu postanowił o wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego, oczekujemy, że w najbliższej przyszłości dojdzie do zawarcia układu lub ogłoszenia upadłości – wyjaśniają analitycy S&P w komunikacie.

Jedna z największych agencji ratingowych na świecie sądzi ponadto, że chociaż windykator najprawdopodobniej będzie musiał sprzedać część portfela posiadanych przez siebie wierzytelności, to perspektywa zwrotu wszystkich środków posiadaczom obligacji jest odległa.

- Nie podniesiemy ratingów, dopóki GetBack nie wznowi wykupu obligacji zgodnie z pierwotnym stanem zobowiązań lub rozmiar zobowiązań ulegnie zmianie, w przypadku czego musielibyśmy dodatkowo uznać, że nowe warunki i tak nie doprowadzą do upadłości – dodała agencja.

18 kwietnia agencja S&P umieściła ratingi GetBacku na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym. 24 kwietnia rating został zawieszony. 

Długo- i krótkoterminowy rating S&P dla GetBacku był wcześniej na poziomie "B", czyli dopiero piętnastą najwyższą możliwą notę, należącą do grona „wysoko spekulacyjnych” (zwanych kolokwialnie „śmieciowymi”).

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
janek43
w jednym PiS rzeczywiście przyłożył się do upadku GetBack mianowicie zaawansowanie pracuje nad skróceniem czasu przedawnienia roszczeń z 10 do 6 lat a wiadomo że kupy ponad 6 letnich roszczeń zalegają też u nich. Być może to był powód że już teraz dupnęło ale firmy windykacyjne specjalnie trzymają długi do granicy w jednym PiS rzeczywiście przyłożył się do upadku GetBack mianowicie zaawansowanie pracuje nad skróceniem czasu przedawnienia roszczeń z 10 do 6 lat a wiadomo że kupy ponad 6 letnich roszczeń zalegają też u nich. Być może to był powód że już teraz dupnęło ale firmy windykacyjne specjalnie trzymają długi do granicy 10 lat żeby dłużnikowi naliczyć wyższe odsetki a on też już nawet zapomniał o co chodzi i nie miał nawet dokumentów i przelewów że być może już to spłacił.
bialy_kruk
Podaje link do prawdziwej i rzetelnej agencji ;>


https://www.bankier.pl/forum/temat_zadluzaja-sie-na-potege,27223661.html
mnymkr
I bardzo dobrze...Kiedyś miałem nieprzyjemność być klientem tej firmy, czyt. dłużnikiem. Zalegałem z kwotą ok 80 zł. za rzekomo sprzedany dług przez firmę ORANGE (umowa NC+ wraz z internetem od ORANGE). Chodziło o różnicę w okresie rozliczeniowym. Zadzwonili do mnie. Nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego od razu I bardzo dobrze...Kiedyś miałem nieprzyjemność być klientem tej firmy, czyt. dłużnikiem. Zalegałem z kwotą ok 80 zł. za rzekomo sprzedany dług przez firmę ORANGE (umowa NC+ wraz z internetem od ORANGE). Chodziło o różnicę w okresie rozliczeniowym. Zadzwonili do mnie. Nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego od razu przelałem pieniądze. Po okresie miesiąca zadzwoniłem z ciekawości czy mam uregulowaną tą płatność to poinformowano mnie, że znów zalegam na kolejną kwotę i znów na około 80 zł. (bo minął termin zaksięgowania zaległej kwoty, a dzwonili w dzień upływu terminu przelewu). Twierdzili że byłem informowany znacznie i teraz uwaga.....dzwoniąc do mnie na numer na karcie SIM, która była w odłączonym przeze mnie routerze:-))))!!!!!!!! (tak...nie w komórce, a w routerze:-))) znając mój numer, z którego aktualnie korzystam.
janek43
próbujesz zrozumieć ludzi którzy nie mają żadnych zasad moralnych? Tam karierę robi tylko największa z największych kanalii. Dlatego ja mam wszystko na karty też internet i żadnych kablówek tylko anteny i śpię spokojniej.
pis_po_jedno_zlo
W sumie też mogę zostać taką agencją ratingową i zawsze obniżać ratingi po fakcie;) "John Getback zbankrutował, trzeba ostrzec ludzi, czas obniżyć rating":)
mhm
„obniżać ratingi po fakcie”
— łżesz, „rating S&P dla GetBacku był wcześniej na poziomie »B«, czyli dopiero piętnastą najwyższą możliwą notę, należącą do grona »wysoko spekulacyjnych« (zwanych kolokwialnie »śmieciowymi«)”.
Teraz rating obniżono do poziomu „D”, który jest „nadawany
„obniżać ratingi po fakcie”
— łżesz, „rating S&P dla GetBacku był wcześniej na poziomie »B«, czyli dopiero piętnastą najwyższą możliwą notę, należącą do grona »wysoko spekulacyjnych« (zwanych kolokwialnie »śmieciowymi«)”.
Teraz rating obniżono do poziomu „D”, który jest „nadawany w momencie, gdy emitent przestaje regulować swoje zobowiązania”.
bekazgetback
Nota D jak... Dno.
Pozdrawiam wszystkich Januszy inwestycji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki