REKLAMA

Rząd za konsultacjami z właścicielami nieruchomości przy polowaniach

2016-09-20 17:12
publikacja
2016-09-20 17:12
YAY Foto

W tworzeniu obwodów łowieckich mają brać udział właściciele nieruchomości, będą mogli też ze względu na swoje przekonania religijne czy moralne zwrócić się do sądu o ustanowienie zakazu polowań na ich terenie - stanowi przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli Prawa łowieckiego.

Jak wcześniej wyjaśniał resort środowiska nowe prawo będzie przede wszystkim wzmacniać prawa właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich. Projekt noweli usatanawia m.in. obowiązek informowania o polowaniach zbiorowych, umożliwi też właścicielowi nieruchomości - ze względów moralnych, religijnych - ustanowienie sądownego zakazu polowań na jego terenie.

Ministerstwo podkreślało, że nowe prawo przyczyni się też do zwiększenia wykonywania rocznych planów łowieckich, co jest szczególnie ważne z powodu występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Projektowane regulacje wzmocnić mają też nadzór ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim.

Nowelizacja ma głównie dostosować prawo do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014, który wskazał, iż obecne przepisy niewłaściwie chronią prawa właścicieli nieruchomości, na których ma powstać obwód łowiecki, bądź ma być prowadzone polowanie. (PAP)

mick/ jzi/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Ares
PZŁ to taka dziadowska organizacja bez lasów bez terenów do polowań ale polująca na nie swoim terenie wykorzystuje wszelkie luki prawne do zawłaszczania cudzego mienia.Najważniejsza jest profesja wykonywana przez członków PZŁ to głównie sędziowie ,prokuratorzy.policja ,wojsko,prywaciarze i urzędnicy wysokiego szczebla PZŁ to taka dziadowska organizacja bez lasów bez terenów do polowań ale polująca na nie swoim terenie wykorzystuje wszelkie luki prawne do zawłaszczania cudzego mienia.Najważniejsza jest profesja wykonywana przez członków PZŁ to głównie sędziowie ,prokuratorzy.policja ,wojsko,prywaciarze i urzędnicy wysokiego szczebla czyli wszyscy Ci którzy decydują o tym jak się żyje w naszym pięknym kraju .Chyba nie muszę dodawać że tworzą dobrze zgraną grupę mającą ogromny wpływ na nasze życie .
~aj
I tak dobrze ze niesprzedali obwodow niemcom.
~As
Ale w takim to kierunku manpojsc tylko obecnie PZŁ (100 tys myśliwych ) jest za silny, więc po trochu dzielą do momentu kiedy będzie można prywatyzować dany obwód poprzez roczną licencję.

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki