REKLAMA

Ryvu Therapeutics zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji serii J w grudniu

2022-12-02 08:08
publikacja
2022-12-02 08:08

Zarząd Ryvu Therapeutics podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia w grudniu 2022 r. oferty publicznej nie więcej niż 4.764.674 nowych akcji serii J - podała spółka w komunikacie.

Ryvu Therapeutics zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji serii J w grudniu
Ryvu Therapeutics zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji serii J w grudniu
fot. Łukasz Wróbel / / Shutterstock

Akcje emitowane będą na podstawie uchwały zarządu z 5 października 2022 r.

Do zainwestowania 20 mln euro w ramach oferty zobowiązała się europejska firma biotechnologiczna BioNTech. W związku z umownym zobowiązaniem Ryvu do przydziału akcji na rzecz BioNTech bez redukcji ich liczby, po przeprowadzeniu oferty inwestor ten może dysponować jednym z największych pakietów akcji spółki.

Jak podano, oferta będzie realizowana z wyłączeniem prawa poboru, jednak akcjonariuszom spółki będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa, uprawniające do objęcia akcji w ofercie przed innymi inwestorami, w liczbie umożliwiającej utrzymanie udziału akcjonariuszy w kapitale zakładowym, na poziomie z dnia rejestracji.

Spółka zamierza opublikować prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną niezwłocznie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

"Planowana oferta publiczna ma posłużyć do sfinansowania przedstawionych w sierpniu 2022 r. planów rozwoju Ryvu Therapeutics na lata 2022-2024. Już wkrótce zaprezentujemy inwestorom więcej szczegółów dotyczących oferty akcji serii J" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Paweł Przewięźlikowski.

Funkcję firmy inwestycyjnej i globalnego koordynatora będzie pełnić Trigon Dom Maklerski, a funkcję współprowadzącego księgę popytu Biuro Maklerskie mBank. Planowane jest również utworzenie szerokiego konsorcjum dystrybucyjnego domów maklerskich na potrzeby obsługi inwestorów indywidualnych.

Plany rozwoju Ryvu na lata 2022-2024 zakładają, że łączne nakłady finansowe wyniosą w tym okresie 454-610 mln zł, w zależności od decyzji o zakresie realizacji badań w poszczególnych projektach. Spółka planuje zabezpieczyć środki na realizację przedstawionych planów rozwoju z różnych źródeł (przyznane dotacje, oczekiwane kamienie milowe, nowe dotacje, gotówka, finansowanie dłużne, rynek kapitałowy). (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki